Periscope VIP Program duyuruldu

0

periscope.jpg2

Bir Twitter şirketi olan Periscope, yeni bir programın resmi duyurusunu kendi Medium hesabı üzerinden yaptı. Periscope VIP Program adıyla gelen yapı, popüler yayıncıların daha fazla öne çıkarılması ve onlara uygulamaya dair bazı ek kaynakların sağlanması gibi özellikler içeriyor.

Belli koşulların sağlanması halinde ücretsiz olarak kaydolunan Periscope VIP Program, takipçi sayısı, yayınlanan video ve canlı olarak izlenme sayısında belli ortalamaların üzerinde olunması gibi koşulları beraberinde getiriyor. Bunların karşılanması halinde yayıncı, Periscope VIP Program’a katılabiliyor.

Katılım sonrasında ise ilk açıklamalara göre Periscope, daha fazla öneri sunacak, bu sayede ilgili yayıncıların daha çok izlenmesine katkı sağlanacak. Öte yandan programa dahil olan kullanıcıların isimlerinin yanına üç farklı kategoride rozetler eklenecek. Bunlar bronze, gümüş ve altın şeklinde rozetler, karşılayan renk/tasarımla gelen ikonlar şeklinde.

periscope-vip

Yayınlanan Medium blog yazısında yayıncılar için tasarlandığının altı çizilen programın, öne çıkan kullanıcıların daha fazla yayın yapmasını teşvik etmesi beklenebilir. Facebook’un canlı yayın özelliği ile birlikte azalan ilgiyi artıracağı tahmin edilen program kapsamında yayıncılara herhangi bir maddi kazanç sunulup sunulmayacağı ise henüz netlik kazanmamış konular arasında yer alıyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın