Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürPebble’a iPhone’a mesajla yanıt özelliği geliyor

  Pebble’a iPhone’a mesajla yanıt özelliği geliyor

  Ekran_Resmi_2015-11-24_21_05_21

  Giyilebilir teknoloji ürünleri ile adından söz ettiren, oldukça genç ve dinamik marka Pebble’ın en son akıllı saatlerine iPhone’a mesajla yanıt gönderebilme özelliği geliyor.

  Daha önce mümkün olmayan söz konusu özellik, genel olarak dış dünyaya (farklı yazılım ve donanımlara) kapalı olduğu yönünde eleştirilen Apple ekosistemindeki engellerden birinin aşılması olarak yorumlandı.

  iOS cihazlar için tasarlanan beta özellik, Pebble Time, Pebble Time Steel ve Pepple Time Round modellerine kısa süre içinde final sürümü ile gelecek. Yazılacak mesaj, sesli mesaj ya da daha önceden tanımlanmış bir metin mesajı iPhone cihazlarına gönderilebilecek.

  pebble

  Uzmanlar uyardı

  Pebble kullanıcıları için uzmanların tavsiyelerinin dikkate alınması ise önem taşıyor. Beta süreci tamamlanana kadar özelliğin dikkatli kullanılması gerektiği bildiriliyor. Çünkü özellikle ilgili olarak hatalar bekleniyor.

  İlk etapta ABD’de mobil operatör AT&T kullanan kişiler için akıllı saat güncellemesi sonrasında geçerli olduğu kaydedilen özelliğin, daha sonra Verizon, Sprint ve T-Mobile için de kullanıma sunulması beklenirken Avrupa ve Türkiye’deki kullanıcıların, Pebble ile Apple iPhone modellerine metin mesajı gönderebilme özelliğini ne zaman kullanmaya başlayacakları henüz net bir şekilde bilinmiyor.

  Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN