PDF Dosyalarınızı Ücretsiz Sıkıştırabileceğiniz Araçlar

      PDF dosyalarının nasıl sıkıştırılacağını bilmek, her zaman işinize yarayabilecek bir tekniktir. Büyük boyutlu PDF dosyalarını parça parça sıkıştırmak, oldukça sıkıcı ve zaman kaybına neden olur. Bunun yerine, ücreti ya da ücretsiz kullanılabilecek uygulamalarla büyük boyutlu PDF dosyalarını sıkıştırmak, eminim keyfinizi yerine getirecektir. Ücretsiz PDF sıkıştırma platformları kullanarak işinizde verimliliğinizi artırabilir, dosyaları parçalı sıkıştırma için harcayacağınız zamanı kendiniz için kullanabileceksiniz. PDF Dosyalarınızı Ücretsiz Sıkıştırabileceğiniz Araçlar

      PDF dosyalarını sıkıştırabileceğiniz çevrimiçi uygulamaları sıralayarak devam edelim.

Sejda

      Sejda, PDF dosyaları içindeki fotoğraf kalitesinden ödün vermeden sıkıştırıp, kalitesini koruyabilen ve aynı zamanda dosya üzerinde düzenleme de yapılabilen bir PDF aracı olarak öne çıkıyor.

      Dosya içindeki fotoğrafları değiştirmeye, optimize etmeye, istenmeyen yazı tiplerini düzeltmeye kadar gelişmiş bir çok işlevi olan Sejda, PDF dosyalarını sıkıştırmak için de en iyi seçeneklerden birisidir. Dosya sıkıştırma, orijinal dosyadan kopyalanarak yapılmakta, hız ve güvenlikten ödün vermemektedir.

      Sejda uygulamasının dezavantajları arasında abonelik istemesini sayabilirim.

PDF2GO

      Birkaç tıklamayla tüm PDF dosyalarınızı PDF2GO ile hızla sıkıştırabilirsiniz. Tüm kullanıcılar için uygun olan bu araç, güvenli dosya sıkıştırma ve veri gizliliğini de garanti eden bir uygulamadır.  PDF2GO, internet erişimi olan herhangi bir tarayıcıdan kullanılabilir. Uygulamanın kullanımının oldukça kolay olduğunu, dosyayı yükledikten sonra sadece birkaç tıklama ile PDF dosyalarınızın boyutunu küçültebildiğini söyleyebilirim.

      Ücretsiz sürümünde sınırlamaların olduğu uygulama ile eğer istenirse abonelik ile çevrimiçi PDF sıkıştırma işlemi yapılabilmektedir.

PDF24 Tools

      PDF24tools, PDF dosyalarını istediğiniz zaman ücretsiz sıkıştırmanıza izin veren bir PDF dosya yönetim aracı olarak kendinden söz ettiriyor. Bu ücretsiz PDF sıkıştırma aracı, mümkün olan en iyi kaliteye ulaşmak için sıkıştırma işlemini ince ayarlar ile yapmanıza olanak sağlıyor. Uygulama ayrıca, ilgili dosyaları sıkıştırma işleminden sonra silerek kullanıcı verilerinin güvenliğini de sağlıyor.

      Uygulama çevrimiçi herhangi bir tarayıcı üzerinden kullanıldığından, bilgisayara herhangi bir uygulama kurulmasına da gerek kalmıyor.

      PDF24tools Avantajları

 • Toplu işleme işlevselliği
 • Kullanıcı anonimliği
 • Ücretsiz kullanım

      PDF24tools Dezavantajları

 • Büyük dosyaları işlemede yavaş

Docupub

      Docupub, dosya kalitesini koruyarak, PDF dosya sıkıştırma işlemi için kullanılabilecek başka bir PDF aracıdır. Dosyaları sıkıştırmadan önce kullanıcıya çeşitli özelleştirme seçeneği sunar. İdeal sıkıştırma oranlarını elde etmek için dosyadaki fotoğrafların kalitesini ayarlayabilir, dosyadaki nesneleri kaldırıp dosyayı optimize edebilirsiniz.

      Docupub Avantajları

 • Özelleştirme sınırsız
 • Kullanımı ücretsiz

      Docupub Dezavantajları

 • Dosya yükleme boyutu 24MB ile sınırlı

PDF Candy

      PDF Candy  ile isteğe bağlı olarak, dosyaları önerilen düzeyde veya en üst düzeyde sıkıştırabilirsiniz. PDF dosyası üzerinde ciddi oranlarda sıkıştırma işlemi uygulanır. Güvenliğin ön planda olduğu uygulama ile anonimlik de korunmakta. Uygulama ile hızlı şekilde txt’den PDF’e dönüştürme işlemi de başarıyla yapılmaktadır.

      Artıları:

 • Kullanımı kolay
 • Gizlilik korunur
 • İşlem süresi kısa

      Eksileri:

 • Tutarsız yazı tipi işleme

AvePDF

      AvePDF, PDF dosyalarını sıkıştırmak için kullanılabilecek gelişmiş bir PDF dosya yönetim uygulamasıdır. Bir OCR aracına sahip olan bu araç, karakter tanımlama ve yazı tipi okunmasını daha kolay ve doğru hale getirir. Veri güvenliği konusuna büyük önem veren servis,  veri şifrelemesinin yanı sıra, sıkıştırılan tüm dosyalar kullanımdan 30 dakika sonra otomatik olarak siler.

 

      Twitter takip için @salihertugrul   YouTube Kanalım

Cevap bırakın