PC için en iyi PowerPoint alternatifi sunum yazılımları

0

Bu yazımda Windows işletim sistemli bir PC için PowerPoint alternatifi en iyi sunum yazılımları listesini bulabilirsiniz. Bir sunum yapmak istiyorsanız ve Powerpoint’in sahip olduğu sınırlamalardan hoşlanmıyorsanız, çok ilginç ve kullanımı kolay bazı araçlar var.

PC için en iyi PowerPoint alternatifi sunum yazılımları

Microsoft Office, dünyadaki en popüler ve yaygın olarak kullanılan ofis yazılımı paketidir. Ancak içerisindeki Word, Excel ve PowerPoint gibi araçlar ücretsiz alternatiflere, metin belgelerinizi ve sunumlarınızı profesyonelce ve sorunsuz bir şekilde oluşturmanıza yarayan benzer uygulamalara sahiptir.

Bugün, etkileyici sunumlar oluşturmak için PowerPoint benzeri bu ücretsiz programlara odaklanacağız. MS Office’e alıştıysanız, başka bir alternatife geçiş zor olsa da, tüm bu alternatiflerin yetenekli olduğunu belirtelim.

Bu uygulamalar Windows’ta olduğu gibi Linux ve macOS’ta da kullanılabiliyor. Muhtemelen bunlardan en az birini kullandınız ya da duydunuz, gelin detaylara bakalım ve hangi sunum yazılımı ne gibi avantajlar sunuyor öğrenelim.

Google Slides

Google’ın da PowerPoint gibi ücretsiz sunum yapmak için bir uygulaması var. Hem web sitesi üzerinden çevrimiçi olarak hem de iOS ve Android için bir uygulama olarak çeşitli biçimlerde mevcut ve oldukça işlevsel.

PC için en iyi PowerPoint alternatifi sunum yazılımları
PC için en iyi PowerPoint alternatifi sunum yazılımları

Google Dokümanlar, Google E-Tablolar ve hatta Google Drive ile aynı hizmet ağının bir parçası olan Google Slides ile şirket, kullanıcıların neredeyse tüm temel ihtiyaçlarını karşılayan çok iyi uygulamalar sunuyor.

Bu çevrimiçi uygulamanın avantajlarından biri, dosyaları Microsoft PowerPoint biçiminde açmanıza izin vermesidir. Onları hızla kendi biçimine çevirir ve genellikle iyi görünürler. Chrome’da bir eklenti olarak yüklenebilir ve doğrudan masaüstünüzde bağımsız bir programmış gibi de kullanılabilir.

Genially

Genially’nin son zamanlarda sahip olduğu hızlı yükselişi, özelliklerine bakarak anlamak mümkün. Dinamik sunumlar, kolay kullanım, çok çeşitli şablonlar ve özellikler… Bu araçla yapılabilecekler hayal gücünüzle sınırlı.

PC için en iyi PowerPoint alternatifi sunum yazılımları

Genially web sitesinde hesabınızı açıp istediğiniz sunumu oluşturmaya başlayabilir ve ardından ihtiyaçlarınıza en uygun formatta indirebilirsiniz. Birkaç dakika içinde, bu aracın çok modern ve dinamik bir his verdiğini belirteyim. Sunumlarda istediğiniz gibi ayar yapabilmeniz mümkün.

LibreOffice Impress

Çevrimiçi PowerPoint alternatifi sunum yazılımlarını bir kenara koyarsak, bir başka ofis yazılımı olan LibreOffice de benzer bir seçenek sunuyor. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz en iyi ofis paketlerinden biri olan LibreOffice, tüm işletim sistemleri için mevcut ve açık kaynaklıdır.

Birçok Linux dağıtımında standart olarak önyüklü gelir, Windows veya macOS’ta ise yazılım paketini web sitesinden indirmeniz gerekir. Word benzeri bir kelime işlemci, Excel gibi bir hesap tablosu aracı ve elbette PowerPoint gibi sunumlar yapmak için ücretsiz bir uygulama olan Impress de LibreOffice içerisinde yer alır.

LibreOffice Impress ne yazık ki tüm paketten ayrı olarak kurulamaz: kelime işlemciyi ya da hesap tablosu aracını kullanmasanız bile tüm paketi kurmanız gerekir. Çeşitli metin uygulamaları, elektronik tablolar ve sunumlar içeren başka bir açık kaynak paketi olan Apache OpenOffice Impress de buna benzerdir.

Prezi

Son olarak, muhtemelen PowerPoint’in en popüler alternatifi olan Prezi’den bahsedelim. Prezi Desktop, kullanım kolaylığı, çevrimiçi sürümü ve hepsinden önemlisi, ücretsiz ve çarpıcı şablonlarıyla yavaş yavaş kullanıcı tabanını büyütmeyi sürdürüyor.

PC için en iyi PowerPoint alternatifi sunum yazılımları
PC için en iyi PowerPoint alternatifi sunum yazılımları

Google Presentations gibi, sunumlarınıza herhangi bir bilgisayardan ve tarayıcıdan erişebilirsiniz, böylece başka bir konumda bir sunum yapacaksanız yanınızda herhangi bir belge taşımanız gerekmez, yalnızca internet erişimine sahip bir cihaz olması yeterlidir.

Cevap bırakın