Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelPartiye hazır mısın?

  Partiye hazır mısın?

  Aranızda muhtemelen şimdiye kadar hiç pijama partisi yapmamış olan yoktur. Hepimiz iş hayatının hareketli temposuna geçmeden önce lise ya da üniversite yıllarında kız arkadaşlarımızla geleneksel hale getirdiğimiz pijama partileri düzenlemişsizdir. Sabahlara kadar hiç bitmeyen muhabbetler, ardı arkası kesilmeyen dedikodular, tıka basa doyan karınlar ve duvarları çınlatan kahkahalar… Şimdi ‘biz artık büyüdük, bu yaşta pijama partisi mi olur’ demeyin! Teknolojinin bizlere sunduğu nimetlere bakarsak, bu yaşta olsa olsa teknolojik pijama partisi olur. Nasıl mı? İşte böyle…

  iStock_000009996045_Large

  Hakan o kızı mı likelamış?
  Evet, pijama partilerinin en vazgeçilmezi hiç şüphesiz ki ardı arkası gelmeyen dedikodulardır. Eskiden cep telefonlarının olmadığı dönemlerde kulaktan dolma sözlere inanılır, konu masaya yatırılır ve sabahlara kadar tartışılırdı. Şimdi hayatımıza giren cep telefonları ve bunun beraberinde sosyal medya ağları sayesinde artık herkes herkesten anında haberdar olabiliyor. Dolayısıyla pijama partilerinin dedikodu seansları çok daha eğlenceli hale gelebiliyor. Hakan Instagram’da hangi kızı likelamış, Zeynep Facebook’ta Ceren hakkında ne yazmış, Mehmet Swarm’da hangi etkinlikten check-in yapmış, bunları öğrenip kritiğini yapmanız artık an meselesi. Dilerseniz bütün arkadaşlarınızla ilgili bilgilerin avucunuza gelmesini sağlayacak cep telefonu modellerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

  Fotoğrafımızı herkes görsün!
  Kızkıza eğlencenin olmazsa olmaz kuralı da o anı ölümsüzleştirecek fotoğraflardır. Seneler geçse bile, fotoğraf albümünüzü açarak eski günlerde ne kadar eğlendiğinizi hatırlamak istersiniz. Dijital fotoğraf makineleri yokken, ezbere pozlar verilir, nasıl çıktığınızı öğrenmeniz günlerinizi alabilirdi. Günümüzün teknolojik pijama partilerinde ise içinde bulunduğunuz durumu anında görüntüleyebiliyor, film bitti mi derdi olmadan yüzlerce hatta binlerce fotoğraf çekebiliyor, nasıl çıktığınıza hemen bakabiliyor ve hatta sosyal medya üzerinden anında paylaşabiliyorsunuz. Bunun için 2 farklı seçeneğiniz var: Son zamanların modası bir selfie çubuğu alarak hepinizin aynı karede görünmesini sağlayabilirsiniz. Cep telefonunuzu kullanarak çekeceğiniz bu fotoğrafları anında paylaşmanız da mümkün. Dilerseniz dijital bir fotoğraf makinesi kullanarak da anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Makinenizin içerisinde yer alan SD Kartı bilgisayarınıza yerleştirerek ve içindeki fotoğrafları bilgisayarınıza aktararak bu yöntemle de fotoğraflarınızı anında paylaşabilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olacak dijital fotoğraf makinelerini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

  Çek oradan kısa bir film!
  Teknolojik pijama partinizde fotoğraf çekmenin beraberinde video kaydı da gerçekleştirebilir ve ileride izlediğinizde ‘vay be ne kadar eğlenmişiz’ diyerek yüzünüzde tatlı bir tebessüm oluşturabilirsiniz. Bunu da yine ister cep telefonunuzla isterseniz de bir kamera yardımıyla yapabilirsiniz. Kamera ile yaptığınızda bir tripod yardımıyla kameranızı sabitleyebilir ve farklı kostümlerle akşamınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Eğer bir kameraya ihtiyaç duyarsanız buraya tıklamanızda fayda var.

  3 boyutlu parti keyfi…
  Pijama partilerindeki en büyük eğlencelerden biri de hep film izlemek. Bu gibi durumlarda genelde komedi izleyip hep beraber katılarak gülmek ya da korku türünü tercih edip korkudan birbirinize kenetlenmek tercih edilir. Artık günümüzde tüplü televizyonlar yerine çok daha teknolojik özelliklere sahip, geniş çerçeveli ince televizyonlar kullanılıyor. Ve hatta teknoloji 3 boyutlu görüntüleri aktarabilecek kıvama da geldi. Siz de bu özel akşamınızda kızkıza bir 3 boyutlu film seçebilir ve dev ekranda farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Üç boyutlu televizyon seçenekleri için buraya tıklayabilirsiniz.

  Haydi kızlar, şimdi dans zamanı!
  Kadınların pijama partisi gibi ortamlarda bir araya geldiklerinde en çok yapmaktan zevk aldıkları şeylerden biri de müzik eşliğinde çılgınlar gibi dans etmek. Hele ki evde iyi ses veren bir ses sistemi varsa bu eğlencenin tadından yenmez. Bunun için 5.1 ses sistemlerini tercih edebilirsiniz. Ürünleri incelemek için buraya tıklayın.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN