Partilerin yeni eğlencesi: Karaoke

0

Partilemek uzun yıllardır hayatımızda olan bir terim. Tabii son yıllarda her şey gibi bu da şekil değiştirdi. Parti dışarıda, pahalı ve lüks mekanlarda verilir algısı yavaş yavaş kırıldı. Bunun yerini daha ekonomik ama bununla ters orantılı olarak çok daha eğlenceli ev partileri aldı. Tabii buraya da teknolojinin elinin değdiğini kabul etmek gerekiyor.

Son yıllarda ses ve görüntü sistemleri çok daha erişilebilir hale geldi. Burada hem boyutlardan hem de ekonomik taraftan bahsetmek mümkün. Artık minik minik hoparlörler bir evi parti havasına sokmaya yetiyor.

Evde parti vermek için gerekli olan malzemelere şöyle bir bakalım.

Bir adet akıllı televizyon, bir adet evinize uygun ses sistemi ve bir adet karaoke sistemi. Evet, yanlış duymadınız, karaoke sistemi. Arkadaşlarınızla evde bir parti vermek istiyorsanız, bu partinin vazgeçilmezi tabii ki müzik olacak. Peki, müziği kendiniz yapmayı düşündünüz mü?

Evde karaoke yapılır mı?

YouTube üzerinden bile kuracağınız basit bir karaoke sistemi, koca bir akşam eğlencenizin tavan olmasına yardımcı olabilir.

Evde harika bir karaoke sistemi kurmanız için yapmanız gerekenler neler gelin hep birlikte bakalım.

İlk olarak bir mikrofon. Sesinizin etkileyici çıkması için bu şart. Mikrofonunuzu evdeki hoparlörünüze bağlayın. Sonrasında karaoke kaynağınızdan gelen müziği de ev hoparlörüne aktarın. Buradaki kaynak en basitinden YouTube olabilir.

Bu arada mikrofonunuz tarafından kullanılan ayrı bir hoparlör seti de olabilir unutmayın.

Son olarak, kaynağınızın görüntüsünü de televizyonunuza aktarın. Günümüz televizyonları ve teknolojileri ile bu işlemi yapmak da yalnızca birkaç saniyenizi alacaktır.

Karaoke için hem iOS hem de Android uygulama marketinde birçok uygulama mevcut. Buradaki uygulamalarla seçtiğiniz şarkıları sıralayabilir, arkadaşlarınızı puanlayabilir ve yarışabilirsiniz.

Son yıllarda gelişen teknolojilerle birlikte evde eğlenceli vakitler geçirmek çok daha kolay bir hal aldı. Eskiden oynadığımız geleneksel oyunların yerini artık karaoke gibi eğlenceli aktiviteler çok kolay bir şekilde alabiliyor.

Daha önce denemeyi aklınıza bile getirmediğiniz ya da zor olduğunu düşündüğünüz birçok eğlenceli ev aktivitesini teknolojinin yardımı ile saniyeler içinde yapabilirsiniz. Bunun için biraz internet araştırması ve gerekli ekipmanların tedariği yeterli. Başta da dediğimiz gibi bu ekipmanlar da son yıllarda ekonomik olarak çok daha erişilebilir bir hal aldı. Bu da büyük bir avantaj.

Cevap bırakın