Paris Games Week Raporu

0

Geçtiğimiz günlerde başlayan ve hafta sonu devam edecek olan Paris Games Week’te birçok oyun görme şansına eriştik. Bu oyunlardan bazıları mevcut duyurular ile karşımıza çıkarken bazıları ise yepyeni videolar eşliğinde ilk defa oyuncuların beğenisine sunuldu. Tabi fuarda Ubisoft, EA Games ve Nintendo gibi sektörün önde gelen birçok firması olsa da fuarın liderliğini Sony’nin yaptığını söyleyebiliriz.

Fuar için birçok özel duyuruyu saklayan Sony aynı zamanda bu fuarda konferans düzenleyen tek firma olduğu için oldukça önemli bir yere de sahipti. Doğal olarak fuarın sürpriz duyuruları da daha çok Sony tarafından geldi diyebiliriz. Şimdi gelin Fuarda karşımıza çıkan önemli haberlere hep birlikte göz atalım. Tabi öncesinde bizim kameramıza takılanları görmek isterseniz, aşağıdaki videoya da göz atabilirsiniz.

Sucker Punch’tan Ghost of Tsushima geliyor!

Fuarın belki de en önemli duyurularından biri olan Ghost of Tsushima, beni de en heyecanlandıran oyunların başında geliyor. Infamous serisi ile hatırladığımız Sucker Punch’ın yeni oyunu, oyuncuları fantastik öğeler ile süslü feodal Japonya atmosferine götürecek.

Atmosfer ve çevre dinamiklerinin oldukça güzel olduğunu yapım muhtemelen açık dünya oynanışına sahip olacak. Zaten bu açıdan oldukça deneyimli olan firmanın muhtemelen yeteneklerini sergilemesi için oldukça iyi bir ortam olacakmış gibi geliyor. Uzun süredir geliştirildiği belirtilen yapımın önümüzdeki yıllarda oldukça konuşulacağını da düşünüyorum.

Last of Us Part II yeni videosu ile büyüledi

Last of Us Part II’nin videosu aslında beni oldukça şaşırttı diyebilirim. Oyunun ana karakterleri olan Joel ve Ellie’yi görmesek de bu yeni video oyunun dünyasının aslında bildiğimizden çok daha büyük olacağını ve hikayenin çok daha dallanıp budaklanacağını biraz gözler önüne serdi. Muhtemelen Ellie’nin devam eden hikayesinin yanı sıra geçmişten bazı önemli sahnelere de tanıklık edeceğiz. Zira bu tanıtım videosunda Ellie’nin annesini izlemişiz gibi bir izlenim yaratıldığını da söyleyebilirim. Zaten gelen haber ve dedikodular da şekilde.

Video beni oldukça etkilese de hala oynanış videosu görmemek hem canımı sıktı hem de daha fazla sabırsızlanmama sebep oldu diyebilirim.

God of War’ın çıkış dönemi belli oldu

Tabi Sony oyunlarından bahsedip God of War’ı yâd etmemek olmaz. Beklediğimizden biraz kısa olan tanıtım videosu yine de heyecanımızı perçinledi diyebilirim. Bu yeni oynanış videosuna baktığımızda Kratos’un oğlu ile olan uyumunun oldukça dikkat çekici olduğunu gördük. Oyunun çıkış tarihi ise 2018’in ilk ayları olarak açıklandı. Tam tarih verilmese de oyunun 6-7 aylık bir süreçte çıkacak olması içimizi biraz ferahlattı diyebilirim.

Yeni God of War’da henüz annesi hakkında bir açıklama yapılmayan Kratos’un oğlu oldukça önemli bir yere sahip olacak. Başta da söylediğim gibi Nordic mitolojisinde geçecek olan oyunda Kratos ve oğlunun bu yeni macerasına eşlik etme şansına sahip olacağız. Değişen dövüş sisteminin yanı sıra yine devasa yaratıklara kafa tutacağımız oyunun yeni videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Detroit, Erica ve diğer öne çıkanlar

Tabi bu önemli videolar dışında daha birçok video dikkatimizi çekti. Öncelikle çok yakında karşımıza çıkacak olan Star Wars: Battlefront 2’nin PGW videosu her zaman olduğu gibi gücü içimizde hissettirdi diyebilirim. Hem oynanış hem de görsel açıdan oyun oldukça iddialı duruyor. Bunun dışında Detroit bir kez daha ne kadar çok seçeneğin bizi beklediğini adeta yüzümüze yüzümüze vurdu. İzlerken bile gerildiğim bu videoyu göz önüne alırsam oyunun hikayesi hepimizi diken üstünde tutacağa benziyor da demek mümkün.

Playstation VR için duyurulan iddialı oyunları görünce Sony’nin bu tarafı unutmamış olması da sevindirdi. Ayrıca Play Link gibi şahane bir işleyişin yeni meyvesi Erica, evde çok daha farklı bir atmosfer oluşmasını sağlayacak gibi duruyor. şimdiden oynayacaklar arasındaki çekişmeyi görüyorum gibi. Peki bu oyunlar dışında sizin dikkatinizi hangi oyunlar çekti? Lütfen bizimle paylaşın.

Cevap bırakın