Para tasarrufu için kullanabileceğiniz mobil uygulamalar

0

Devir ekonomi devri. Pandemi döneminde iki düşünüp, bir harcamamız gereken bir süreçteyiz. Peki paramızı nasıl tasarruflu kullanıp birikim yapabiliriz? Merak etmeyin, mobil uygulamalar bu konuda da imdadımıza yetişiyor!… 

Tasarruf ve yatırım için en iyi para yönetimi uygulamaları 

Paranızı yönetirseniz, hayatınızı yönetirsiniz. Parayı yönetmenin ilk kuralı ise tasarruf etmek ve israftan kaçınmak.  Ancak harcama kalemleri oldukça fazla olunca paranın yönetimi ve tasarruf da hayli zor oluyor. Örneğin aylık ödemeniz gereken faturalar, kiralar, iş yaptığınız kişilere yapılacak ödemeler, vergiler, öngörülemeyen giderler derken bir de bakmışsınız ki ay sonunda cebinizde para kalmamış. Böyle bir durumla karşılaşmamak için her ay aylık finansal tablonuzu oluşturmanız gerekiyor. Bu işi daha pratik hale getiren mobil uygulamalar sayesinde bonus olarak aylık harcamalarınızı grafik olarak görebiliyorsunuz. Bu sayede tasarruf ve birikimlerinizi de daha kolay yönetme imkanına sahipsiniz. 

Para tasarrufu sağlayan uygulamalar, zahmetsizce tasarruf etmenize ve yatırım yapmanıza yardımcı olmak için teknolojinin gücünü kullanıyor. İPhone ve Android üzerinden kullanılabilen bu uygulamalar, imkansız olduğunu düşünseniz bile tasarruf etmenize yardımcı olmak için davranışınızı değiştirmenize yardımcı olabilir. 

İşte para yönetimi konusunda ihtiyacınız olan uygulamalar! 

Mint

Bütçe, finans ve fatura takibi konusunda kullanıcı dostu bir uygulama. Kişisel finans yönetimi alanında uygulamaların kraliçesi olarak en iyiler klasmanında yer alıyor. Uygulama üzerinde market, restoran, ev giderleri gibi kategoriler yer alıyor. Dilerseniz siz de yeni kategori oluşturabiliyorsunuz. Harcamalarınızı günlük, haftalık, aylık ve dönemsel olarak görebiliyorsunuz. Uygulamanın en önemli özelliği hangi kategoriye ne kadar harcadığınızı toplu olarak görebilmeniz. Örneğin Ocak ayında ne kadar market harcaması yaptınız? İnternet alışverişi harcamalarınız ne durumda? Sağlık giderleriniz için ne kadar bütçe ayırdınız? Bütün bu harcamaları toplu olarak görebildiğiniz için paranızı harcarken haliyle çok daha kontrollü davranabilirsiniz. 

Digit

Digit uygulaması kişisel finans yönetimi konusunda en iyi uygulamalar arasında yer alıyor. Ancak şimdilik ülkemizde kullanılamıyor. Yakın bir zamanda Türkiye’de de kullanıma sunulacağını düşünüyorum. Bu yüzden ihtiyacınız olan bilgileri paylaşmak istiyorum.  

Uygulamada yer alan özellikler harcamalarınızdan tasarruf etmenizi ve birikim hedeflerinize ulaşma konusunda size yardımcı oluyor. Yatırımlarınızı ve borçlarınızın takibi konusunda da sanal bir asistan görevi görüyor. Kişisel finans durumunuzu iyileştirmenize yardımcı olan bu kullanışlı uygulama sayesinde mali durumunuzu daha iyi bir hale getirebilirsiniz. 

Bluecoins

Net kazancınızı ve giderlerinizi görebildiğiniz oldukça kullanışlı bir uygulama. Ayrıca takvim senkronizasyonu ve verilerinizi birden fazla cihazda senkronize etmeniz uygulamanın öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Uygulamanın içerisinde yer alan pek çok kullanışlı widget paranızın yönetimi konusunda size yardımcı olabilir. Diğer uygulamalara göre çok daha fazla ayrıntını yer verildiği Digit uygulamasında ayrıca kripto para varlıklarınızın takibini de yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda uygulama içerisindeki verilerinizi .CSV dosyası olarak dışarıya da aktarabiliyorsunuz. Para yönetimi için profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyuyorsanız bu uygulamayı kullanabilirsiniz. 

 

Cevap bırakın