Pandemi günlerinde kullanabileceğiniz kişisel bakım ürünleri

0

Bütün dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını, kendimizi enfeksiyona karşı korurken kritik stresle başa çıkma mekanizmaları geliştirmemizi gerektiren benzeri görülmemiş bir kriz. Bu nedenle dünya genelinde pandemi ilan edildi. Peki bu süreçte evlerimizde karantinayı nasıl geçireceğiz? Bağışıklığımızı güçlü tutmaya çalışırken, ruh ve beden sağlığımızı nasıl koruyacağız? 

Kişisel bakım ruh sağlığımız için önemli

Birçoğumuz kendi kendimizi izole ettiğimiz veya karantinada olduğumuz için, evde geçirdiğimiz zaman ve motivasyonumuz son derece önemli. Kendimizi iyi hissetmek ve ruh sağlığımızı korumak için kişisel bakımımıza özen gösterebilir, her gün duş alıp rahatlayabiliriz. Bu süreçte dışarıya çıkmıyoruz, karantinadayız nasıl olsa deyip günlük rutin bakımları ihmal etmek ilerleyen günlerde mental olarak bize zarar verebilir. O yüzden kişisel bakımımızı ihmal etmemek gerekiyor. Bu hafta sizler için pandemi günlerinde ihtiyacınız olabilecek bakım ürünlerini araştırdım. 

Evde ihtiyacımız olan kişisel bakım ürünleri

İnsan hayatının her yönden etkilendiği ve bundan sonra ne olacağının belirsizliğini koruduğu şu günlerde yapabileceğimiz en iyi şey kendimize karşı daha nazik davranmak ve evde geçirdiğimiz zamanı karantina olarak değil, verimli bir inziva sürecine dönüştürmek.

ORAL B Vitality 100 Cross Aaction Box Elektrikli Diş fırçası: Covid-19 günlerinde ağız ve diş sağlığının önemi çok daha iyi anlaşıldı. Dişlerimizi sabah ve akşam fırçalamak ve bakımını yapmak ağız sağlığımızı iyileştirdiği gibi koronavirüse yakalanmanızı da engelleyebilir. Konu ile ilgili The Telegraph’a konuşan Bristol Üniversitesi’nden Profesör Martin Addy; diş macunlarında, el dezenfektalarında aynı temizleyici maddeleri kullanıldığını belirterek, virüsün ağız ve tükürük yoluyla bulaşmasının bu şekilde engellenebileceğini açıkladı.Antiviral etkileri nedeniyle diş bakımınıza gargarayı da dahil edebilirsiniz.

DUCATI BY ARZUM AR5501 Circuit 13’ü 1 Arada Erkek Bakım Seti
DUCATI BY ARZUM AR5501 Circuit 13’ü 1 Arada Erkek Bakım Seti

DUCATI BY ARZUM AR5501 Circuit 13’ü 1 Arada Erkek Bakım Seti: Evden çalışan iş insanlarının canlı yayın ve Zoom toplantılarında her daim iyi görünmesi ve kişisel bakımına özen göstermesi gerekiyor. Bu süreçte salgın hastalık nedeniyle pek çok kişi kuaförlere gitmeyi tercih etmiyor ve saçlarını evde kesip, boyuyor. DUCATI BY ARZUM AR5501 Circuit 13’ü 1 Arada Erkek Bakım Seti, erkekler için evde kişisel bakımlarını yapabilecekleri çok fonksiyonel bir ürün. Saç ve sakal tıraşınızı zahmetsizce ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca vücut kıllarının temzilenmesi için de bu ürünü kullanabiliyorsunuz.

REMINGTON CI8019 Keratin Protect Otomatik Saç Maşası Gri
REMINGTON CI8019 Keratin Protect Otomatik Saç Maşası Gri

REMINGTON CI8019 Keratin Protect Otomatik Saç Maşası Gri: Pandemi günleri birçok alışkanlığımızı kökten değiştirdi. Artık sevdiklerimizle ve iş bağlantılarımızla ağırlıklı olarak görüntülü konuşmayı seviyoruz. Bu yüzden her ne kadar zamanımızın çoğunu evde geçirsek de görüntülü görüşmelerde daha iyi görünebilir, motivasyonumuzu arttırabiliriz. REMINGTON CI8019 Keratin Protect Otomatik Saç Maşası ile saçlarınızı kolaylıkla şekillendirebilir, güçlü buklelere sahip olabilirsiniz.

Cevap bırakın