Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiPanasonic’ten sürpriz akıllı telefon

  Panasonic’ten sürpriz akıllı telefon

  Japon teknoloji şirketi Panasonic, oldukça uzak durduğu akıllı telefon pazarına yönelik sürpriz modeli Eluga Mark’ın duyurusunu gerçekleştirdi. Büyük ekranı ile dikkat çeken Android işletim sistemine sahip cihazda, ön plandaki unsur güvenlik ve bu yönü ile kurumsal müşteriler hedefleniyor.

  Akıllı telefon, şirketin Eluga ürün hattının en yeni üyesi olurken oldukça zarif hatlarla geldiği görülüyor. İnce ekran çerçevesi ve yuvarlatılmış köşeleri ile gayet iddialı tasarım argümanları sunmayı başarıyor.

  Ekran_Resmi_2015-12-03_17_01_44

  Panasonic Eluga Mark’ın ekranı 720 x 1280 piksel çözünürlük değeri sunuyor. IPS teknolojisi ile gelen ekran, bu şekilde geniş bir görüş açısı sunuyor. Orta sınıf için performanslı işlemci seçeneklerinden biri olan Snapdragon 615 işlemci, cihazın öne çıkan özelliği. 2 GB RAM, 16 GB dahili depolama kapasitesi, microSD portu üzerinden artırılabilir hafıza ve yazılım yönünden de Android 5.1 Lollipop, akıllı telefonun diğer özellikleri arasında. Ayrıca Panasonic’in FitHome arayüzü de üründe kullanıcılara sunuluyor.

  Eluga Mark, 13MP arka ve 5 MP ön kameraya sahip modelin güvenlik özellikleri ise en dikkat çekici teknoloji yapı taşları arasında. Arka kısmında parmak izi okuyucusu bulunan akıllı telefonda geniş bir şifreleme yapısı mevcut. Bu sayede güvenliğin ön planda olduğu verilere erişimin önünün yüksek oranda kapandığı kaydediliyor. Panasonic’in yeni modelinin satış fiyatı Hindistan’da 180 dolar olarak açıklandı. Modelin global pazarlarda da yer alması bekleniyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN