Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraPanasonic’ten akıllı telefon-fotoğraf makinesi füzyonu

  Panasonic’ten akıllı telefon-fotoğraf makinesi füzyonu

  LUMIX-DMC-CM1-lifestyle-1940x1293Hem akıllı telefon hem fotoğraf makinesi Panasonic Lumix DMC-CM1, ABD pazarını ne derece sallar bilinmez ama bu ülkede satışa sunuldu. Üstelik 1000 dolar fiyat etiketi ile. Oldukça iddialı bir fiyat etiketi, çünkü ülkede popüler akıllı telefon modellerinden Apple iPhone’un fiyat etiketi 649 dolar…

  Panasonic’in yeni akıllı telefon fotoğraf makinesi füzyonu, daha önce başka teknoloji şirketlerinin benzer özellikteki modellerine nazaran ince bir tasarımla geliyor. Zarif tasarımı ve sofistike görünümü ile dikkat çeken cihazda metal aksamın kullanıldığı görülüyor. Önyüklü haldeki Android işletim sistemi ve gerek video kaydı gerekse fotoğraf çekimi konusunda oldukça güçlü bir teknoloji altyapısına sahip oluşu ile öne çıkıyor.

  Cihazın kamerası 4K video kaydı ve 20 megapiksel fotoğraf çekimini mümkün kılıyor. Öte yandan 2.3 GHz hızında çalışan Snapdragon işlemci, 2 GB RAM, 16 GB dahili depolama, microSD desteği ve 4.7 inçlik 1080 x 1920 çözünürlüklü (Full HD) ekranla geliyor. Modelin ppi değeri oldukça yüksek: 469. Wi-Fi ve LTE özellikleri bulunan model, Android 5.x Lollipop desteğine de sahip.

  lumix_dmc-cm1_image_5İddialı fiyat etiketi ile dikkat çekiyor

  Güçlü bir kamera ve fotoğraf yetenekleri ile donatılan Panasonic Lumix CM1’de fiyat etiketi ise bir hayli düşündürücü. Söz konusu cihazın ne denli ilgi göreceği henüz bilinmiyor, ancak sosyal medya fenomenleri ve profesyonel fotoğrafçılar için iyi bir alternatif olabilir gibi görünüyor. İlgili modelin Avrupa pazarında 2015 sonunda buluşması bekleniyor. İngiltere için net tarih de açıklandı: 5 Aralık 2015.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN