Panasonic ve roda computer askeri araç içi çözümü geliştiriyor

0

TOUGHBOOK 40 Military, savunma sektörüne yönelik Panasonic ve roda computer’ın uzun süredir devam eden ilişkisinin en yeni çözümü olarak öne çıkıyor.

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler, askeri araçlarda kullanılmak üzere özel olarak geliştirilen TOUGHBOOK 40 Military modelini duyurdu. TOUGHBOOK 40 Military, çeşitli askeri uygulamalar için TOUGHBOOK cihazlarını yapılandırma ve özelleştirme konusunda uzun bir geçmişe sahip olan Panasonic ve roda computer GmbH arasındaki uzun yıllara dayanan ilişkinin en yeni sonucu olarak öne çıkıyor.

IP66 derecesine kadar toza ve suya dayanıklı olanTOUGHBOOK 40, MIL-STD810H askeri standartlarına göre test edildi. 180 cm yükseklikten düşmeye dayanabilen cihaz, -29°C ile 63°C arasındaki şoklara, titreşimlere ve çalışma sıcaklıklarına karşı dayanıklı. Çalışırken değiştirilebilir batarya imkanı sayesinde pil ömrü 36 saate kadar uzatılabiliyor. Gerektiğinde ise tüm radyo ve ekran işlevleri ‘Gizli Mod’dayken hemen kapatılabiliyor.

Askeri araçların içinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanan ve savunma sektörü yönetmelikleriyle tamamen uyumlu olan 14 inç TOUGHBOOK 40 Military, savunma sanayii için dünyanın önde gelen dayanıklı dizüstü bilgisayarını temel alıyor. Windows 11 Pro ile çalışacak şekilde yapılandırılan cihaz, dört genişletme yuvası ve askeri sınıf arayüzlerle maksimum esneklik sunuyor. Diğer sistemlerle iletişim kurabilmesini sağlayan Ethernet bağlantısı için MIL-LAN, harici ekranlara bağlanmak için MIL-DVI ve çevre birimi aygıtları için iki USB 2.0 arabirimine sahip.

Müşterinin gereksinimlerine bağlı olarak CAN Bus, MIL-DP, MIL-VGA veya USB 3.0 gibi ek arayüzler eklenebiliyor. Ek olarak, roda computer bir fiber çözümünün entegre edilip edilemeyeceğini de kontrol edebiliyor.

Cevap bırakın