Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımPanasonic Toughbook FZ 40 : Dayanıklılığı ile fark yaratıyor

  Panasonic Toughbook FZ 40 : Dayanıklılığı ile fark yaratıyor

  Panasonic Toughbook FZ 40, türünün nadir örneklerinden bir tanesi. Oldukça dayanıklı bir yapıya sahip ve bu sayede pek çok farklı alanda, dış mekânlarda ve olumsuz hava şartlarında dahi çalışabiliyor.

  Panasonic’in Toughbook modeli,  açık mekanlar, şantiyeler, zorşu arazi koşullarda görev yürüten kolluk kuvvetleri veya zorlu hava koşullarda çalışan kişileri göz önünde bulundurularak hazırlanan bir aile.

  Bu ürün ailesinden bir üye seçerken; işlemci, depolama kapasitesi ve ekstra detaylar üzerine seçimler yaparak size özel avantajlara erişebiliyor olmanız önemli bir vantaj. Ayrıca modüler yapıda bir ürün olduğu için, istediğiniz an SSD diski, pili ve diğer pek çok detayı çıkarıp takabiliyorsunuz.  Bu sayede ürünü daha da güvenli hale getirebildiğiniz gibi,hızlı bir şekilde de donanımlarını güncelleyebiliyorsunuz.

  Panasonic Toughbook FZ 40

  Panasonic Toughbook FZ 40, dışarıdan bakıldığında zırhlı bir çantayı andırıyor diyebiliriz.  Öyle ki aksiyon filmlerinde gördüğümüz dışı zırhla kaplı bir bond çantasına çok benziyor. İşin güzel tarafı ise bu özelliğin sadece görüntüde kalmaması. Ürün, MIL-STD-810H ve MIL-STD-461G2 askeri dayanıklılık sertifikalarına sahip. Yani gerçekten de oldukça sağlam bir yapıda.

  Cihaz, kısa mesafeden düşmelere karşı dayanıklı. Ek olarak titreşim, yağmur, toz, yoğun güneş faktörü, nem, soğuk hava gibi faktörlere karşı da dayanıklı. Onu isterseniz engebeli arazilerde de yanınızda taşıyabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu ürünü deneyimlemek için bir masaya ihtiyacınız yok. İsterseniz toprak bir zemine, isterseniz bir kayanın üzerine konumlandırarak da kullanabilirsiniz.

  Panasonic Toughbook FZ 40

  Zaten ürünün bağlantı noktalarına göz attığınızda, darbelere ve dış etkenlere karşı gayet korunaklı olması için kapakları olduğunu fark ediyorsunuz.

  Panasonic Toughbook FZ 40, bağlanılabilirlik ve ek seçenekler tarafında çok zengin detaylar sunuyor. Ürünümüzün sim kart desteği, dolayısıyla 4G LTE bağlantı desteği dahi mevcut.
  Pek çok kullanıcı için Thunderbolt 4, HDMI 4K çıkışı, Intel Wi-Fi 6, Bluetooth v5.1 ve kart okuyucular gibi unsurlar önemlidir. Bunlar ve dahası, Panasonic Toughbook FZ 40’ta mevcut.

  Panasonic Toughbook FZ 40

  Ürünümüz FHD çözünürlüklü bir kameraya sahip. Bu kamera sayesinde yüz tanıma sistemini aktifleştirebilir ve cihaz güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

  Kameranın tatmin edici düzeyde görüntüleme kalitesi var ve online toplantılarınızda fazlasıyla işinize yarayacağını düşünüyoruz.
  Öte yandan bu kameranın fiziksel kızağı da mevcut. Böylece kullanmadığınız esnalarda, bu kızağı kapatarak “Acaba biri beni izliyor mudur?” endişesinin de önüne geçebilirsiniz.

  Panasonic oldukça başarılı bir klavye ile donatılmış.  Tuş boyutları ve tuşlar arasındaki boşluklar genellikle yeterli düzeyde. Alttan aydınlatma sistemi, loş ortamlarda da kolaylıkla kullanımlar gerçekleştirebilmeniz için önemli.

  Panasonic Toughbook FZ 40

  Touchpad tarafına geldiğimizde ise, dokunmatik yüzey ve tuşların ayrı ayrı tasarlandığını görüyoruz.

  Ek olarak, sap kısmında bir de kaleme yer veriliyor. Böylece, ekranda kalemi de kullanabilirsiniz.

  Panasonic Toughbook FZ 40, 14 inç büyüklüğünde FHD çözünürlüklü bir ekrana sahip ve bu ekran, dokunmatik özellikli bir ekran. Yani çoğu kez bir mouse’a ihtiyaç duymadan, klavye ve dokunmatik ekran faktörüyle hareket edebilirsiniz.

  Ekranın güzel bir özelliği de güneş altında çalışıyor olsanız dahi net görüntüleme yapabiliyor olması.

  Panasonic Toughbook FZ 40

  Ürünümüz ‎Windows 10 Pro işletim sistemiyle geliyor, ama ücretsiz Windows 11 yükseltmesi de sunuluyor. Biz, deneyimlediğimiz esnada Windows 11’e geçiş yaparak daha güncel özelliklerden yararlanabildik.

  Ürünümüz gücünü Intel’in Core i5 işlemcisinden alıyor. Buna 16GB RAM ve 512GB SSD depolama eşlik ediyor. Ekran kartı tarafında da ‎Intel Iris Xe Graphics çözümü var. Böylelikle internet gezintileri, ofis uygulamaları, online toplantılar gibi işlemleri performans kaybı olmadan gerçekleştirebiliyorsunuz.

  Panasonic Toughbook FZ 40

  Gelelim pil tarafına. Ürün, tek şarj ile yaklaşık 7 saatlik deneyim sunuyor. Tabii burada, kullanım profilinizin önemi büyük. Biz kendi kullanım profilimizi şu an ekranda sizlerle paylaşıyoruz.

  Öte yandan, ürünün beraberinde bir pil daha geliyor ve bunu ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla dizüstüne takabiliyorsunuz.

  Panasonic ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN