Panasonic ilginç tasarımlı VR gözlüğünü duyurdu #CES2020

0

Japon teknoloji şirketi Panasonic, farklı tasarımı ile dikkat çeken VR gözlük modelini duyurdu. İşte detaylar…

Her yıl ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES), bu yıl da çarpıcı yeniliklere sahne oldu. Bu kapsamda CES 2020’de birçok ürünü ilk kez görücüye sunan Panasonic, VR gözlüğü ile kullanıcılarına büyük bir sürpriz yaptı. Çeşitli ortaklıklarla geliştirilen VR gözlük, tasarımı ile kendini sektörün önde gelenlerinden ayırıyor.

Panasonic VR neler sunuyor?

Panasonic ile beraber alt firmaları Technics, Kopin Corporation ve 3M Company yeni gözlüğü üretmek üzere bir araya geldiler. Technics, ses sistemleri ile tanınan ve ülkemizde de uzun bir geçmişe sahip firmalardan.

Alışık olduğumuz kaba görünüme sahip kasklardan sıyrılıp, bilim kurgu filmlerinde görebileceğimiz ileri uzamış tasarım tercih etmeleri kullanıcıların beğenisini kazandı.

Gözlükte, 4K çözünürlüğe sahip HDR destekli OLED paneller kullanılıyor. Görüntünün gerçekçi ve düzgün aktarılması için ise özel bir optik modül geliştirildiği belirtiliyor. Ses için ise dinamik sürücüler kullanılmış.
Gözlüğün 5G döneminde önemli bir etki yaratacağına inanılıyor. Gözlüğün bir referans tasarım olmasından dolayı Panasonic satış yapmayacak. Ancak üçüncü taraf firmaların gözlüğü lisanslayarak kendi gözlüklerini piyasaya sürmesi kuvvetle muhtemel.

Cevap bırakın