‘Oyunun seyrini değiştiren’ monitör sistemi: Asus ROG Bezel-free kit

0

Asus, CES 2018’de çoklu monitörler kullanımında aralardaki ekran çerçevesi görünümünü ortadan kaldıran yenilikçi çözümünü tanıttı. İşte detaylar…

Tayvan merkezli teknoloji şirketi Asus, ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen yılın en önemli teknoloji fuarlarından CES 2018 kapsamında, ROG Bezel-free Kit adı verilen yeni oyuncu sistemini duyurdu. Sıfır çerçeve ile birlikte üç adet monitörün yan yana kullanımının esas alındığı sistem, ekranların iki taraftan aldığı ışığı üzerine çekip 130 derece açıyla kırarak çerçeve yokmuş izlenimi uyandırıyor. Bunun için özel lensler kullanıldığı Asus ROG Bezel-free kit’in son derece yenilikçi bir anlayış sunduğuna şüphe yok.

Can sıkıcı ekran çerçevelerine son!

130 derece açı konusu, tam çerçeve deneyimi için en iyi oran olduğu için tercih edilmiş. En nihayetinde ise Asus, CES 2018’le birlikte çoklu monitör deneyimine dair önemli bir sorunu, yani aralardaki çerçevelerin görüntüyü aksatması durumunu ortadan kaldırmışa benziyor.

Sistem, 27 inçlik üç adet monitörün kullanımı ve çerçevesiz görüntü deneyimi ile oyun meraklılarına ultra gerçekçi bir deneyim vaat ediyor. Bu süper-havalı oyuncu ekipmanının fiyatı ise henüz netlik kazanmış değil.

CES 2018’e dair öne çıkan ürünlerin detaylarını aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın