Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelOyuncuları sevindirecek yeni YouTube özelliği

  Oyuncuları sevindirecek yeni YouTube özelliği

  zgHNAoXVideografi ve beraberinde getirdiği teknolojiler hızla gelişiyor. Video kaydı gerçekleştirebilecek herhangi bir aygıta sahip hemen her kesimden kullanıcının da tetiklediği videolu içerik alanının şüphesiz en önemli platformlarından biri YouTube. Her gün milyonlarca videonun yüklendiği, canlı yayınların gerçekleştirildiği video paylaşım sitesi, yeni bir özelliği kullanıma sundu: 60fps hızında canlı yayın…

  Ekran Resmi 2015-05-22 02.17.21

  Hali hazırda 1080p/60fps videoların oynatılabildiği YouTube, canlı yayın sırasında 60fps desteği vermiyordu. Özellikle oyun gibi eğlence içeriği konularında canlı yayın gerçekleştiren kimselerin (YouTuber’ların) yakındığı bu eksiklik, temelde video izleme sırasında görüntünün daha düşük hızda sunulması.

  İnsan gözünün yapısının sonucu olarak 60fps hızındaki videoların daha düşük hızdakilerle aralarındaki farkın anlaşılabilme oranı ise bir hayli düşük. Yine de canlı yayın sırasında önceki nesil görüntü hızı formu, YouTube’ın yeni özelliği sayesinde daha optimize halde olacak.

  Ekran Resmi 2015-05-22 02.16.56

  30fps ile 60fps farklı videoda geçişlerde fark edilebiliyor.

  60fps hamlesi, Google şirketlerinden biri olan YouTube’un canlı yayın konusundaki eksikliklerinden biriydi. Ayrıca Twitch gibi popüler canlı yayın platformlarıi ile rekabette aradaki makas da kapatılmış oldu. Bu özelliğin aşama aşama kazandırıldığı platform, böylelikle çok daha iyi canlı yayın videolarına olanak tanıyacak.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN