Oyunculara özel Asus VG245Q tanıtıldı

0

Asus-44

Tayvan merkezli tüketici elektroniği şirketi Asus, oyuncular için geliştirilen yeni bir monitör modelinin duyurusunu gerçekleştirdi. VG245Q model ismine sahip monitör, yüksek performans özelliklerini küresel pazarlara mütevazı bir fiyat etiketiyle sunma planları yapıyor.

Yeni Asus VG245Q, Full HD çözünürlüklü bir model. AMD çıkışlı bir teknoloji olan FreeSync desteği sayesinde daha düşük takılma, yüksek stabilizasyon özellikleri vaat ediliyor. Akıcı bir oyun deneyimi için geliştirilen FreeSync’in yanı sıra üründe Ficker Free teknolojisi de bulunuyor; uzun süreli oyun deneyimlerinde gözlerin yorulmasın önlemeyi esas alan özellikle titreşim seviyesi azaltılıyor.

Mat yüzeye sahip 24 inç boyutlu VG245Q, 16:9 en/boy oranı sunuyor. Yüzde 72 renk doygunluğuyla gelen modelin kontrast oranı (Asus açıklamasına göre ‘akıllı’ kontrast oranı’) 100.000.000:1 seviyesinde. Yenileme hızı 75 Hz ve tepki süresi 1 saniye.

Asus VG245Q’nun diğer özellikleri arasında D-Sub, ses çıkışı ve kulaklık girişi ile HDMI ve DisplayPort üründeki bağlantı noktaları durumunda. 2 adet 2W’lık hoparlörler stereo ses sunan monitörde ayarlanabilir tasarım da dikkat çekiyor.

Asus’un kısa süre önce duyurduğu modelin önümüzdeki günlerde belirlenen ilk pazarlarda satışa sunulacağı açıklandı, diğer yandan Türkiye pazarına dair satış tarihi ve fiyat konumlandırması hakkında ise henüz bir bilgi paylaşılmış değil.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın