Oyuncular için 12 özel düğmesiyle Razer Naga X

0

Oyuncuları hedefe alan yeni bir fare ile karşımıza çıkan Razer, Naga X adını verdiği ürünle dikkat çekiyor. Farede oyunculara özel olarak tanımlayabilecekleri toplamda 12 özel düğme sunuluyor ve tasarıma oldukça kompakt şekilde yerleştirildiği için yanlış tıklamaların da önüne geçiyor.

Razer Naga X özellikleriyle de dikkat çekiyor

Oyuncu fareleri günümüzde her özellikte ve bütçeye uygun şekilde karşımıza çıkıyor. Razer da oyuncular için piyasaya sürdüğü ürünleriyle adından söz ettiriyor. En son oyuncu faresini tanıtan Razer, Naga X adını verdiği tasarımıyla oldukça minimal olan oyuncu faresini piyasa sürdü. Farenin en dikkat çeken yanıysa elbette 12 kontrol düğmesinin olması.

Fareyi sağ elle kullananlar için solda konumlandırılan bu tuşlar, istenildiği gibi ayarlanabiliyor. MMORPG oyuncuları için geliştirilen ve tam adı Naga X Gaming Mouse olan ürünün, çevrim içi oyunlarda fark yaratması hedefleniyor. Oyuncu faresi Naga Trinity’le benzerlik taşıyan tasarımına, 85 gramlık ağırlığı ekleniyor. Baz modele göre çok daha hafif olan Naga X modeli, aynı zamanda 20 dolar daha ucuz.

Razer Naga X

Maksimum artırılmış hassasiyet sunan fare 18 bin DPI ile karşımıza çıkıyor. Razer’ın 5G gelişmiş optik sensör sistemine de sahip olan ürün, 40 ila 70 milyonluk tıklama ömrü sunuyor. Daha yumuşak bir kaydırma deneyimi sunan orta tuşa ek olarak ergonomik bir tasarım bulunuyor. Gelelim farede bulunan tuşlara…

Sol ve sağ tıklama tuşlarına ek olarak elbette klasik olarak ortada kaydırma düğmesi yer alıyor. DPI ayarlamak için farenin üzerinde de bir tuş bulunuyor. Yan tarafa geldiğimizde ise 9 adet istenildiği gibi atanabilen düğme yer alıyor buna ek olarak 3 ayrı düğme de yerini alıyor.  Razer Synapse Thunder Cloud 3 uygulaması sayesinde düğmelerin görev atamasını yapabilirsiniz. Oyun faresi şu anda 77 dolarlık fiyat etiketiyle kullanıcıyla buluşuyor.

Cevap bırakın