Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımOyuncular İçin Özel Olarak Tasarlandı: HyperX Cloud

  Oyuncular İçin Özel Olarak Tasarlandı: HyperX Cloud

  Bellek ve SSD alanında ürünleri ile kendisinden söz ettiren Kingston, şimdi de üst seviye kulaklık işine girdi. Hiçbir masraftan kaçmayan HyperX Cloud’a yakından bakıyoruz.

  Kingston, üst seviye oyuncular için ilk olarak bellek modüllerinde HyperX serisini geliştirmişti. Ardından farklı peformanslı modeller HyperX olarak adlandırılmaya başlandı. Bu o kadar çok iyi tuttu ki, Kingston, Hyperx’i farklı bir marka olarak konumlandırıldı. Artık HyperX denildiğinde üst seviye performans ürünleri akla geliyor. Durum böyle olunca oyun alanını genişletmeye karar verildi ve kulaklık işine girildi. HyperX Cloud, karmaşık ses teknolojilerini kullanmayan bir kulaklık sistemi. Kingston, kaliteden ödün vermemek için, bu üründe oldukça geniş bir ses spektruma ulaşan 53 mm’lik sürücüler kullanıyor. Bununla birlikte oluşturulan ergonomi ile sesler kulaklığın içimde izole olarak kalıyor. Müzik dinlediğinizde ses dışarıya çıkmıyor ve bu sayede de kimseyi rahatsız etmiş olmuyorsunuz.

  hyperX cloud

  Tasarım ve Ergonomi

  Bu ürünün bir avantajı suni deri görünümlü kulaklık süngeri yerine, bez ile kaplı sünger ile değiştirebilmesi. Ürün ile birlikte, sesi çoğaltan Splitter ve uçak adaptörü veriliyor. Bununla birlikte HyperX Cloud’un işçiliği görülmeye değer. Suni deri ve Aluminyum’un aynı anda kullandığı bu ürün sadece 300 gram ağırlığında. İşin güzel tarafı ise, HyperX Cloud’u uzun süre kafanızda taşıdığınızda herhangi bir rahatsızlık vermemesi. Oldukça stabil bir kulaklık oluşturan Kingston, her türlü ortamda rahatlıkla kullanılabiliyor.

  HyperX Cloud’a dışardan bakıldığında oldukça kaliteli bir kulaklık görmek mümkün. Siyah’ın ağırlıklı olarak kullanıldığı bu üründe beyaz kulaklık kapakları çok şık duruyor. Aluminyum etrafındaki suni deri kaplama ürünü çok sağlam ve pahalı gösteriyor.

  hyperx cloud 3

  Ses kablosu kulaklıktan ne yazık ki çıkmıyor. Bu kablonun plastik yerine bez ile kaplı olması önemli bir avantaj. Bu kablo ilk bakışta kısa gibi görünebilir. HyperX Cloud’un kutusunda birçok uzatma kablosu geliyor ve bu sayede de kablo 2 metreye uzuyor. Bununla birlikte bir kontrol ünitesi veriliyor. Bu kontrol ünitesi sayesinde hem kabloyu uzatıyorsunuz hem de sesleri kontrol edebiliyorsunuz. HyperX Cloud’da beğendiğimiz bir özellik, mikrofonun çıkartılabilmesi. Kulaklık üzerinde bulunan girişte, mikrofonu ihtiyacınız olduğunda takıp çıkartabiliyorsunuz.

  Teknik Özellikler

  HyperX Cloud’un ergonomisi oldukça başarılı. Bu ürünü tüm gün üzerinde taşıyabilirsiniz. Benzer ürünler belli bir süre baş ağrısı yapıyorken, HyperX de bu söz konusu değil. Bunun en önemli özelliği benzer ürünlerle kıyasla daha hafif olması. Buna ek olarak kulak süngerleri de oldukça rahat bir konfor sunuyor. Bu süngerlerin değiştirilebilmesi iyi düşünülmüş bir özellik. Ayrıca terleme yapmaması da önemli bir avantaj.

  HyperX_Cloud

  Kablo eklenip uzatılabilmesi iyi düşünülmüş. Bu sayede kablo salatasının önüne geçmiş oluyorsunuz. Ürünü dışarda kullanmak isteyen kişiler için mikrofonun çıkartılması oldukça önemli. Ürün ile birlikte elbette bir taşıma çantası da veriliyor. 53 mm’lik dinamik sürücüler 15-25 000 Hz frekans aralığında çalışıyor. Bunun anlamı ses kayıplarının yaşanmaması. Bununla birlikte 98dB’lık gürültü oranı fazlasıyla yeterli. Kulaktaki ses dışarıya aktarılmıyor. Dışardaki ses ise tam filtre edilemiyor.

  Ses kalitesine gelince, HyperX Cloud QPAD QH-90’a çok benziyor. Hatta her iki ürün aynı olduğunu söylemeliyiz. Kingston, kulaklığı kalitesi ile bilinen Takstar’a üretiyor. Dolaysıyla fiyat/performans oranına baktığımızda, HyperXin başarılı olduğunu söylemeden edemeyeceğiz. Bass’lar oldukça güçlü ve tok olmasından dolayı ses kalitesine önemli bir katkı sağlıyor. Bu özellikle oyun oynamayı seven kişiler için büyük bir eğlence.

   

  hyperx cloud 2Çünkü oyun içindeki patlamaları çok yakınınızdaymış gibi hissedebiliyorsunuz. Orta sesler gayet net ve daha çok arka planda kullanıyor. Buna karşın Tiz’ler inanılmaz yükseklere çıkabiliyor. Mikrofon ise profesyonel ürünlerle yarışacak kalitede. Konuşmalar gerçeğe yakın aktarılıyor ve yüksek seste bile bozulmalar yapmıyor.

  Yine de şunu söylemekte fayda var. Birçok profesyonel oyuncu özellikle Surround kulaklıklarla oyunda düşmanın yerini anlayabiliyorlar. HyperX Cloud bu tarz teknolojileri desteklemediği için oyun içinde arkadan yaklaşan düşmanı duyamayabilirsiniz. Buna karşın müzik kalitesi inanılmaz net ve canlı. Sonuç olarak, Kingston HyperX Cloud ile çok başarılı bir kulaklığı piyasaya sürdü. Gerek ergonomisi ve tasarımı, gerekse de ses kalitesi ile çok daha pahalı kulaklık modelleri ile rahatlıkla yarışacak durumda.

  Kulaklıkları incelemek için buraya tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN