Oyuncular için en iyi telefonlar

0

Oyunculuk dünyası gelişen teknoloji ile birlikte konsollarımız ve PC’lerimizden çıkıp, portatif olarak ellerimize kadar geldi. Hatta bu geliş standart bir konumda kalmadı, üstüne üstlük gelişmiş grafikler ile PC ve konsollar ile yarışır oldu. Üretim mimarisinin her yıl gittikçe daha da küçülmesi ve akabinde de mobil cihazların güçlerinin ciddi oranda artması ile birlikte oyun yapımcıları da bu mobil platformlara yöneldi.

Bizler de bugün sizler için mobil oyunculukta en çok işimize yarayacak akıllı telefonlardan oluşan bir yazı hazırladık. Hem teknik özellikleri ile oyuncular üzmeyecek, hem de ürünlerin kendi halleri ile başarılı birer akıllı telefon olarak karşımıza çıkan ürünler şöyle:

Samsung Galaxy S7

2016 yılında Samsung’un amiral gemisi konumunda bulunan Galaxy S7, Galaxy S8’in fiyatını dikkate aldığımızda oldukça başarılı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. 2K’lık Süper Amoled ekranı ile birlikte oldukça parlak ve canlı renkleri kullanıcıya sunan Galaxy S7, Samsung’un kendi mimarisi olan Exynos 8890 işlemcisi, 4 GB boyutundaki RAM’i, hafıza kartı ile artırılabilen hafızası ve portatif boyutu ile oyuncular için bir numaralı seçeneklerden biri. Üstelik Samsung Galaxy S7’nin Vulkan API desteği sayesinde oyunlarda da müthiş bir performans verdiğinin altını çizmek gerekiyor. Eğer siz de hem başarılı bir akıllı telefon, hem de başarılı bir oyun performansı arıyorsanız, Samsung Galaxy S7 hala daha sizi üzmeyecek bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor.

HTC 10

Android eko sisteminin ağır abilerinden olan HTC markasının en son çıkan amiral gemisi modeli HTC 10, hem malzeme kalitesi ile dikkatleri üzerine çekiyor, hem de şık dizaynı ile gözümüze hoş gelen bir cihaz olmayı başarıyor. Tamamen metalik bir kasa ile birlikte gelen HTC 10’nun en önemli al benisi ise, Android eko sistemi içerisindeki en düşük input lag’a, yani dokunma algılama süresine sahip olması. Bir oyuncu için çok önemli olan bu durumu, monitörlerdeki tepki süresine benzetebiliriz. Telefona dokunduğumuz anda telefon komutu ne kadar hızlı algılayabilirse, bizleri de o kadar hızlı bir kullanım deneyimi bekliyor. Ayrıca HTC 10, Snapdragon 820 işlemcisi, 4GB boyutundaki RAM miktarı ile güç konusunda da beklentileri fazlasıyla karşılayabilecek bir ürün.

Moto Z

Motorola’nın Android ekosistemi içerisindeki amiral gemisi modeli olan Moto Z, teknik detayları ile oyuncuları heyecanlandıracak bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. Qualcomm’un MSM8996 Snapdragon 820 işlemcisinden güç alan canavarımız, yine listemizin diğer ürünleri gibi 4 GB’lık RAM miktarına sahip. 2600 mAh’lik bataryadan güç alan Moto Z, ilgi çekici mod’ları ile de bizlerin beğenisini kazanan bir ürün olmayı başarıyor. Özellikle telefona takılabilen projektör mod’u ile oyun oynamak gerçekten büyük bir keyif veriyor.

Android ekosisteminin yeni üyelerinden biri olan Lenovo markasının amiral gemisi konumunda bulunan Lenovo Z2 Plus, özellikler bütçe konusunda sıkıntı yaşayan oyuncular için oldukça ilgi çekici bir ürün olmayı başarmış. 5 inç boyutundaki 1920 x 1080 çözünürlüklü kamerası ile, Qualcomm’un MSM8996 Snapdragon 820 işlemcisi ile ve 3 GB boyutundaki RAM miktarı ile performans konusunda oyuncuların büyük beklentilerini karşılamayı başaran Lenovo Z2 Plus, 3500 mAh boyutundaki bataryası ile de oyuncuları uzun yollarda yarı yolda bırakmayacak bir ürün olmayı başarmış. Android’in en son sürümü 6.0.1 Nougat ile birlikte gelen Lenovo Z2 Plus, uygun fiyatlı bir Android akıllı telefon arıyan oyuncuların kesinlikle bakmadan geçmemesi gereken bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Cevap bırakın