Bu oyuncu mouse’u rekorlar kırmaya aday!

0

Kitlesel fonlama platformu Kickstarter’da boy gösteren son dönemin en dikkat çekici oyun ekipmanlarından biriyla tanışmaya hazır olun: Lexip…

Lexip, dünyanın 3 boyutlu ilk oyuncu mouse’u olma iddiasına sahip ve Kickstarter’da hedeflediği 30 bin dolarlık fona sadece 25 dakikada ulaştı. Kısa süre içerisinde 1 milyon dolara yakın fon elde etmesi beklenen aygıt, oyuncular için ilginç yenilikler sunuyor.

Güncelleme: Proje bitimine 27 gün kala 1.662 kişi bu cihaz için bağışta bulundu. neredeyse 250 bin dolar bağış toplandı. Yani işler gayet iyi gidiyor.

İki adet joystick’le gelen Lexip, bir olarak olarak 3 boyutlu özelliğine sahip. Özetle gövdeyi yukarı, aşağı, sağa sola eğere kontrol imkanı sağlıyor.

Eğme hareketleri ile oyuncuların çeşitli koşullarda, kullanım şekillerini değiştirebilmelerine imkan tanıyan oyuncu ekipmanı +/- 20 derecede hareket edebiliyor.

Diğer yandan iki ayrı joystick’i bulunduğu için komutlardan kısayollara çoğu fonksiyona kısa sürede ulaşılabilidiği kaydediliyor.

Hem sağ, hem de sol elini kullananlar için geliştirilen modelde 7 adet yapılandırılabilir tuş bulunuyor. Ayrıca tıklanan tekerleği, lazer sensörü, makrolar, sökülen kablosu, RGP aydınlatması bulunuyor.

Haziran ayı itibarıyla satışlarına başlanacağı bildirilen LExip adlı mouse’la oynanabilen en iyi oyunlar da açıklanmış durumda. Bunlar;

Elite Dangerous, Star Citizen, Sims 4, Planer Coaster, Minecraft, Fortnite, Overwatch, Team Fortress 2, Battlefield 1, Garry’s Mod, Counter Strike Global Offense, Rainbow Six Siege, Flight Simulator X, World of Warcraft, Fallout 4, Grand Theft Auto 5, Destiny 2, Dota 2, Leagure of Legends, Star Wars Battlefront 2, Heroes of The Storm, Diablo, Starcraft 2, Rocket League ve Warcraft 3.

Cevap bırakın