Oyuncu koltukları neler sunuyor?

0

Oyuncu koltukları ilginç tasarımları, dikkat çeken renk seçimleri ile teknoloji tutkunlarının hayatına iyice girdi. Bu koltukların neler sunduğuna hep beraber bakalım.

Pandemi ile beraber evlerde daha fazla vakit geçirmeye başladık. Bunun sonucu olarak evdeki teknoloji ile dolaylı yoldan ilgili ekipmanlar da bizim için önemli hale geldi. Bunlar arasında klavye, fare gibi donanım çözümleri bulunuyor. Ayrıca koltuk gibi uzun saatleri üzerinde geçireceğimiz ekipmanlar da önem kazanıyor.

Oyuncu koltukları son yıllarda popüler olan ve sadece oyuncuların değil günlük olarak bilgisayar başında saatlerini geçirenlerin tercih ettiği ekipmanlar olmaya başladı.

Oyuncu koltuklarının en önemli özellikleri arasında dikkat çekici renkleri, baş, bel ve boyun destekleri, zor şartlarda ve uzun saatler kullanılabilmeleri yer alıyor.

Oyuncu koltukları

Oyuncu koltukları neler sunuyor?

Oyuncu koltuğu dendiğinde ilk akla oyun oynayanlar tarafından tercih edilen modeller geliyor. Bunların tamamı siyah, kırmızı, yeşil gibi dikkat çekici renklerin de içinde bulunduğu tasarımlara sahip. Bu koltukların tamamında baş desteği bulunuyor. Bu da uzun saatler oyun oynayanlar için güzel bir özellik.

Oyuncu koltukları sadece oyun oynayanlar için değil günlük olarak bilgisayar kullananlar için de tercih edilebilecek ürünler. Baş desteğinin yanısıra birçok modelde bel için özel bir yastık da yine bu koltuklarla beraber geliyor.

Bu koltukların büyük bir çoğunluğunda sırt bölümü 180 derece yatabiliyor. Bu sayede neredeyse bir yatak gibi düz hale gelebilen bu koltuklarda kısa süreli kestirmek mümkün hale geliyor.

Oyuncu koltuğu dendiğinde bir diğer beklenti ise rahatlık. Bu koltukların vaad ettiği en önemli konulardan biri rahat olmaları. Özel sünger malzemelerden üretilen oyuncu koltukları üzerlerinde uzun saatler oturmak için tasarlanıyorlar.

Birçok oyuncu koltuğunda kolçaklar yukarı aşağı, bazılarında ise sağa sola oynayabiliyor. Ayrıca koltuğun yüksekliği de yukarı aşağı ayarlanabilecek bir tasarımla geliyor.

Oyuncu koltukları 120 Kg’dan 150 Kg’a kadar taşıma kapasitelerine sahip olabiliyorlar. bu tarz bir koltuk seçerken bu konuya da dikkat etmenizi öneriyorum.

Fiyatlara geldiğimizde ise ortalama bir oyuncu koltuğu 1000 TL fiyat etiketi ile satılıyor. Özelliklerine ve sunduklarına göre bu fiyat 2500 TL’ye kadar çıkıyor. Genel olarak rakamın kaliteli bir koltuk fiyatına yakın olduğunu söyleyebiliriz.

Özellikle bilgisayar için bir koltuk almayı planlıyorsanız oyuncu koltuklarına göz atmanızı öneririm. Kim bilir belki de tasarımı hoşunuza gidecek bir model bulabilirsiniz.

Cevap bırakın