Oyun telefonu Xiaomi Black Shark 2 yolda

0

Oyun telefonu Xiaomi Black Shark 2’ye dair sertifikasyon kayıdı ortaya çıktı. Android işletim sistemine sahip ‘oyun odaklı’ akıllı telefonun kısa süre sonra duyurulması muhtemel. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Oyun telefonu kavramı, adından her geçen gün daha sık söz ettiriyor. Bu kapsamda aralarında Nokia’nın da (HMD Global) bulunduğu birçok markanın yeni model hazırlığında olduğu da biliniyor. Elbette öncü markaların da bu gelişmelere kayıtsız kalmamalarından daha doğal bir şey yok; Xiaomi, Nisan ayında tanıttığı Black Shark adlı ilk oyun telefonunu yeni bir versiyonla güncellemek istiyor.

Black Shark 2 adıyla gelmesi beklenen modele ilişkin spekülasyonlar aylar öncesinde gündeme gelmişti. Bu kez sertifikasyon kayıtlarında rastlanan, yani ‘canlı, kanlı’ bir şekilde görünen Xiaomi Black Shark 2, eğer büyük bir sürpriz olmazsa çok da uzun olmayan bir süre sonra tanıtılabilir.

5.99 inç ekranla gelebilir…

Daha önce pil kapasitesi, ekran boyutu, parmak izi okuyucusunun konumu, arka kısmındaki desenli tasarım gibi bir dizi –olası- bilgisine erişilen cihazın listelemede geçen bilgileri ise şöyle sıralanabilir;

  • 5.99 inçlik ekran
  • 4000 mAh pil kapasitesi
  • Boyutlar

Bu kapsamda cihazın ilk Black Shark için ‘daha düşük fiyatlı’ bir alternatif olarak da gelebileceği konuşuluyor. Ekran boyutu ilk modelle birebir aynı. Bu noktada nihai detaylar kısa süre içerisinde netlik kazanabilir.
Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın