Oyun mevsimi başlıyor!

0

Yılın son çeyreğine girmemizle birlikte oyun mevsimi de açılıyor. Peki son çeyrekte bizleri hangi yapımlar bekliyor? Dilerseniz takvimimize bir göz atalım.

Perdeyi PS5 ve PC için geliştirilen Deathloop ile açtık. Bethesda imzası taşıyan yapım şimdiye kadarki oynadığınız hiçbir oyuna benzemiyor. Ölüm döngüsünü kırmaya çalıştığımız bu yapım bizlere soluksuz bir macera vaat ediyor.

Deathloop’un hemen ardından Far Cry 6 ile açık dünya temasını iliklerimize kadar hissedeceğimiz bir maceraya atılacağız. Far Cry serisinin yeni ve son oyunu hem yeni, hem de eski nesil konsollar için satışa sunulacak.

Nintendo Switch sahiplerinin sabırsızlıkla beklediği Metroid Dread da Ekim ayında raflardaki yerini alacak. Klasik Metroid serisi Nintendo’nun hibrit konsolunda tekrardan hayat bulacak.

Eğer co-op tarzı oyunlardan hoşlanıyorsanız Ekim ayında tam da size göre bir oyun tavsiyemiz olacak. Back 4 Blood. Oyunun isminden de anlaşılabileceği üzere arkadaşlarınızla birbirinizin arkasını kollayacağınız amansız bir mücadele sizleri bekliyor.

Ekim ayının sonlarına doğru Marvel’s Guardians of the Galaxy, Battlefield 2042 ve Age of Empires 4 gibi bombalar ardı ardına patlayacak. Fakat hepsi bu kadarla da sınırlı değil.

Kasım ayı geldiğinde Forza Horizon 5 ile hayalini kurduğunuz otomobilleri kullanma şansına erişeceksiniz. Forza Horizon 5 PC ve Xbox konsolları için gelecek. Ayrıca çıktığı ilk gün Game Pass’e eklenecek.

Kasım ayının finali ise Call of Duty Vanguard ile gerçekleşecek. CoD serisinin son oyunu ile bir kez daha 2. Dünya Savaşı’na geri döneceğiz. Cepheden cepheye koşacağımız oyun bizlere soluksuz bir macera sunacak.

Kısaca özetlememiz gerekirse önümüzdeki 3 ay hiç olmadığı kadar hareketli geçecek. Eğer sağlam bir oyuncuyum diyorsanız, önümüzdeki süreçte kafanızı kaşımaya bile vaktiniz olmayacak diyebiliriz. Çünkü pek çok hit yapım peşi sıra raflardaki yerini alacak. Uzun oynanış sürelerini de hesaba katarsak oyun severleri uykusuz gecelerin beklediğini söyleyebiliriz.

Dip not olarak belirtelim. 3. Parti stüdyoların PS4 ve Xbox One’a olan desteği bir süre daha devam edecek. Yani yeni çıkan oyunları hala PS4 ve Xbox One üzerinde oynayabilirsiniz. Lakin 2023 ile birlikte işlerin bir nebze de olsa değişeceğini söyleyebiliriz. Çünkü hem Sony, hem de Microsoft 2023 itibariyle eski nesil konsollarına olan desteği sonlandıracak.

Cevap bırakın