Oyun kulaklığı ile keyfinizi katlayın

0

Oyunlarda görsellik kadar ses de önemli. Nasıl oyunları görsel olarak daha kaliteli ve kesintisiz oynamak için ekran kartı ile monitörün niteliğine dikkat ediyorsak, oyunlardan daha fazla keyif almak için, kulaklığımızın özelliklerine dikkat etmeliyiz. Bu yazıda, MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim oyun keyfini katlayan oyun kulaklığı modelleri öneriyorum.

oyun kulaklığı

Kingston Hyperx Cloud2 Oyun Kulaklığı

MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim ilk oyun kulaklığı, Kingston tarafından üretilen Hyperx Cloud 2. Sanal olarak 7.1 ‘Surround’ kalitesinde ses veren Kingston Hyperx Cloud 2, size oyunların içindeymiş derecesinde his veren bir deneyim sunuyor. Kutusunda USB girişli uzatma kablosu, mini stereo jak, gelişmiş ses kontrol kutusuyla gelen Hyperx Cloud 2, Sanal Gerçeklik (VR) ve Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojilerinden yararlanırken de en büyük yardımcınız olacak. Dayanıklı alüminyum çerçevesi, büyük rahatlık sağlayan kafa bandı ve hafıza köpüklü kulak yastıkları ile Hyperx Cloud 2’yi PC, Mac, Xbox, PlayStation veya akıllı telefonlarınızla oyun oynarken kullanabilirsiniz. Hyperx Cloud 2, sadece oyunda değil, film ya da dizi izlerken de kaliteli ses çıkışı elde edebilmeniz için kullanılabilir.

oyun kulaklığı

Razer Kraken Chroma 7.1 V2 Oyun Kulaklığı

Sizin için seçtiğim ikinci oyun kulaklığı Razer şirketi tarafından üretilen Kraken Chroma 7.1 V2 model oval kulaklık. Kingston Hyperx Cloud 2 modelinde olduğu gibi 7.1 çevresel (Surround) ses özelliğine sahip olan Razer Kraken Chroma 7.1 V2 model oval kulak, gerçekçi sesler elde etmenizi sağlayan bir ürün. Hafif alüminyum alaşımdan kafa bandı ve değiştirilebilir kulak yastıkları bulunan ürün, kullanıcının istediği seviyede ayarlanabileceği konforlu bir yapıya sahip. Oyun oynarken dış seslerden etkilenmemeniz için aktif gürültü önleyiciye sahip olan üründe, aktif gürültü önleyici mikrofon da mevcut. Razer Kraken Chroma 7.1 V2 model oval kulaklık, PC, Mac ve PlayStation4 ile birlikte kullanılabiliyor. PC ve Mac ile kullanımda, 7.1 çevresel sanal ses özelliğinden yararlanmak için Razer Synapse adlı yazılımın kurulması ve aktifleştirilmesi gerekiyor.

oyun kulaklığı

SteelSeries Arctis 5 Oyun Kulaklığı

MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim üçüncü oyun kulaklığı, SteelSeries şirketi tarafından üretilen Arctis 5. Şirketin, DTS Headphone:X’le ortaklaşa geliştirdiği Arctis 5 adlı bu özel ürün, 7.1 çevresel (Surround) ses teknolojisini destekliyor. Şirket, bu ürün için özel bir algoritma üretildiğini belirtiyor. Arctis 5, PC, Mac, PlayStation, VR gözlük ve akıllı telefonlarla birlikte kullanılabiliyor. Çevresel ses özelliğinden yararlanmak için ürünün SteelSeries Engine adlı özel yazılımını yüklemek gerekiyor. SteelSeries Engine, sadece PC ve Mac platformları için kullanılabilir durumda. SteelSeries Engine yazılımı sayesinde Arctis 5’in çevresel sesini, EQ ile mikrofon ayarlarını dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Oldukça hafif şekilde tasarlanan Arctis 5, kullanıcısının konforuna göre özel ayarlanabilir kafa bandına sahip. Aydınlatma özelliği ve gürültü önleyici mikrofon da Arctis 5’i farklı yapan özelliklerden.

oyun kulaklığı

Logitech G430 Oyun Kulaklığı

Oyun kulaklığı olarak son önerim ise Logitech’in G430 modeli. Önerdiğim tüm modeller gibi Logitech’in G430 modeli de Dolby 7.1 çevresel (Surround) ses veriyor. Çevresel ses özelliğinden yararlanmak için bilgisayarınıza ürünle birlikte gelen bir yazılım yüklemeniz gerekiyor. Gürültü engelleyici mikrofonu bulunan Logitech G430 kulaklık, dışarıdan gelecek sesleri engellerken, sadece sizin sesinizin karşı taraftan duyulmasını sağlıyor. Konforlu süngerlere sahip olan bu üründe, kulaklıkları ihtiyacınıza göre 90 derecelik açıyla döndürerek ayarlayabilirsiniz. Yassı tasarıma sahip olan bu kulaklık, bu sayede kolayca taşınabiliyor. Kulaklık süngerlerini çevreleyen kumaş kirlendiğinde çıkarılıp yıkanabiliyor.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda size, oyun keyfini katlayan kulaklık önerileri hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm oyun kulaklığı seçeneklerini buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Cevap bırakın