Oyun keyfinizi arttıracak oyuncu ekipmanları

0

Oyun oynarken kullandığınız ekipmanlar oldukça önemli. Bu yüzden oyun severlerin, bilgisayar ve konsolun yanı sıra ekipmanlara da oldukça yatırım yaptığını görüyoruz. Biz de bu yazımızda oyun keyfinizi artıracak oyuncu ekipmanları neler? Sizlerle paylaşıyoruz.

Oyuncuların Olmazsa Olmazı: Fareler

Bir dizüstü bilgisayara sahipseniz onun klavyesiyle oyun oynayabilirsiniz. Fakat dizüstü bilgisayarların touchpad’i ile oyun oynamanız pek mümkün değil. İşte tam olarak bu yüzden fareler için, oyuncuların olmazsa olmazı diyoruz.

Özellikle saatlerce bilgisayar oyunun oynuyorsanız farenin rahatlığı sizin için en önemli konulardan biri oluyor. Bu bağlamda elinize en uygun fare modelini bulmalısınız. Eğer ki küçük bir eliniz varsa biraz daha küçük boyutlu fareler, büyük bir eliniz varsa daha büyük boyutlu fareler tercihiniz olmalı.

Fare tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken diğer konulara baktığımızda hassasiyet için DPI seviyesi ve programlanabilir makro tuşlarının olması gibi konular yer alıyor. Bu özelliklere bakarken genelde oynadığınız oyunları dikkate alarak tercih yapmalısınız.

Bu özelliklerin yanı sıra eğer ışıklı ekipmanları seviyorsanız farenin de ışıklısını almalısınız. Işıklı olması sizi oyunlarda çok daha iyi bir şekilde motive eder.

Sesi Yeter: Klavyeler

Özellikle klavye tuşlarının çıkardığı ses oyuncuları epey bir mutlu ediyor. Hatta sırf çıkardığı sese bakıp ona göre klavye tercihi yapılıyor.

Şu an en iyi sesi çıkaran klavyeler de tuşları mekanik olan klavyeler. Çoğu oyuncu klavyesi de bu yüzden mekanik ya da mekanik hissiyatlı. Bu mekanik klavyelerin tek özelliği güzel ses çıkarması değildir elbette. Bunun yanı sıra tuş basma ağırlığı, basma hissiyatı ve tepkime süresi gibi faktörler de mevcut.

Klavyenin konforu da oyuncular için önemli konulardan biri. Uzun süre oyun oynayan kişiler, eğer ki kendilerine uygun bi klavye kullanmıyorlar ise el ağrısı çekebilirler. Bu el ağrısını önlemek için, klavyenin elinizin altına gelen kısmı yumuşak bir yapıda olursa çok daha iyi olur.

Ayrıca oyuncular için olmazsa olmaz ışıklar, bazı klavye modellerinde de mevcut. Renkli bir oyun alanı isteyen oyuncular, özellikle RGB aydınlatmalı klavyelere göz atmalı.

Kendinizi Oyunun İçinde Hissedebilirsiniz: Kulaklıklar

Günümüzdeki çoğu oyunda seslerin oldukça büyük bir role sahip olduğunu görüyoruz. Oyuncular da bu yüzden kulaklık seçimlerini çok özenli bir şekilde yapıyor.

Her oyuncu ekipmanında olduğu gibi kulaklıkların da konforlu olması gerekiyor. Bu bağlamda da kulağınıza en uygun olan kulaklığı seçmelisiniz. Süngerlerin boyutunun yanı sıra yumuşaklığı da önemli hususlar arasında.

Bunların yanı sıra kulaklıktaki donanım özelliklerine de dikkat edilmeli. Özellikle stereo ses deneyimi sunan kulaklıklar tercih edilmeli. Oyuncu kulaklıkları, her ne kadar oyunlara odaklanmış olsa da deneyerek almanızda fayda var.

Ayrıca oyuncu kulaklıkların da aydınlatmalı modelleri mevcut. Işıklı ekipmanları seviyorsanız bu modellere de göz atabilirsiniz.

Şıklık Katar: Mousepad’ler

Konfor ve işlev bakımından her mousepad, aynı işlevi görse de oyuncular için tasarımı da oldukça önemlidir. Raflarda ışıksız modelleri sıklıkla bulunabilirken ışıklı modelleri de bulunabilir.

Oyuncular, mousepad seçiminde tasarımının yanı sıra bazı konfor özellikleri de aramalıdır. Bunlardan biri mousepad’in yumuşaklığı, diğeri ise boyutu. Mousepad satın alırken bunlara dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Cevap bırakın