Oyun keyfiniz bitmesin

0

Akıllı telefonlarımızın artık bilgisayarlardan pek eksik yanları kalmadı. Özellikle amiral gemisi olarak tabir edilen sınıf bildiğiniz bilgisayar özellikleriyle geliyor. 8 çekirdekli işlemciler, aynı oranda bellek boyutları, hatta 4K ekranlar… Oyunlar için daha güzel bir ortam sağlanamazdı.

Mobil oyun sektörü doğal olarak telefonların gücüyle aynı oranda büyük bir ilerleme gösteriyor. Telefonların işlem kapasiteleri, hafızaları arttıkça daha iyi grafikli, daha iyi içeriğe sahip mobil oyunlar görüyoruz. Mobil oyunlar tetris, yılan gibi dönemleri çoktan atlatmış durumdalar. Artık gerçekçi grafikleri telefonlarda görmek mümkün.

Eh telefonda oyun oynamanın en büyük artısı da günün büyük kısmını yollarda geçirenlere yarıyor. Sıkıcı yolculuklar sırasında oynanan eğlenceli bir oyun hem gidilen yolu -göreceli- olarak kısaltıyor hem de bizim için farklı bir aktivite oluyor. O yüzden sizler için 5 güncel mobil oyunu listeledik.

Minions Paradise

Minionlar özellikle yayımlanan kısa filmler ve sinema filmlerinden sonra hayli popüler oldular. EA tarafından geliştirilen Minions Paradise bir nevi şehir kurma oyunu. Sakar Minyon Phil’in, tatildeki Minyon arkadaşlarını taşıyan koca seyahat gemisini kazara batırır Ardınan da kendini affettirebilmek için ıssız tropik bir adayı mükemmel bir tatil merkezine dönüştürmek zorunda kalır.

Adayı jakuziler, hamaklar ve plaj voleybolu sahalarıyla istediğin gibi süsleyebilirsiniz. Ateşböceği ağaçları dikip elektrikli yılan balıklarından enerji elde ederek ve tonla muz yetiştirerek Phil ve Minyon arkadaşları için yaşanabilir ve eğlenceli alan kurabilirsiniz.

MinionsParadise_Splash

Minecraft: Pocket Edition

Aslında Minecraft yeni bir oyun değil ve uzun süredir mobil piyasaya. Ama oyuna eklenen yeni güncellemeyle Minecraft: Pocket Edition resmen uçtu gitti. PC’nizle cross platform yapabilmenize olanak sağlayan yeni Minecraft böylece tüm oyun platformlarını sonunda birleştiriyor.

Nether bölgesi ve hava koşulları için de birçok sağlam güncelleme yapılmış durumda. Hepsini geçtik Minecraft’ın yaratıcılık kokan harika dünyası sizi çağırıyor. Bu sürümün cross-platform olarak Window 10 versiyonunu desteklediğini de belirtelim.

Son yılların en yaratıcı oyunlarından biri olan Minecraft’ın modası daha uzunca bir süre geçmeyecekmiş gibi görünüyor.

download-minecraft-pocket-edition-0-7-3-for-ios-155fc5eb4de0bd

Earthcore: Shattered Elements

Hearthstone ile birlikte kart oyunları yine değere bindiler. Earthcore: Shattered Elements, Tequilla Games tarafından geliştirilen harika bir kart oyunu. Earthcore’u ister yapay zekaya karşı isterseniz de çevrimiçi gerçek kişilere karşı oynayabilirsiniz. Kuralları oldukça basit olan bu kart oyunu ücretsiz olarak oyunculara sunuluyor.

Earthcore-Shattered-Elements

Mother of Myth Season II

Eğer MMO oynamayı seviyorsanız ve bunu mobil arenaya taşıma niyetindeyseniz şu sıralar hayli popüler olan Mother of Myth Season II’ye göz atmanızda fayda var. Kısa süre içerisinde 1 milyon kişi tarfından indirilen oyunun puanı ise Android markette 5 üzerinden 4.5 oldu.

Mother of Myth Season II’nim en dikkat çekici yönlerinden biri elbette Boss Raid gibi harika bir içeriğe sahip olması. Arkadaşlarınız veya eşleşme sistemiyle birbirinden ölümcül boss’lara meydan okuyabilirsiniz. Önceki sürüme ek olarak hayli yeni eşya oyuna eklenmiş durumda.

Boss’ları kestik… Eşyaları aldık… Ne kaldı geriye? Artık onları test etmemiz lazım. Mother of Myth Season II aynı şekilde PvP Arena desteği sunuyor ve mobil oyundan fazlası olduğunu kanıtlıyor.

121074fee1d8da06e22bb5759be47491

Clockmaker – Amazing Match 3

Clockmaker ilginç bir oyun. Bir yanıyla eğlenceli bir şehir kurma oyunu, diğer yanıyla da sinir bozucu bir tetris oyunu. Oyun mantığı biraz Candy Crush ile bağlantılı gibi görünse de özellikle bulmaca kısımları oyunculara ciddi meydan okuyor.

Clockmaker eğer ciddi zorluğuna dayanabilirseniz size çok eğlenceli bir oyun deneyimi sunuyor.

maxresdefault

Cevap bırakın