Oyun fuarı GameX 2017’yi 150 bin kişi ziyaret etti

0

Dijital eğlence ve oyun sektörünün en önemli markalarını Türkiye’de buluşturan ve İstanbul’da düzenlenen GameX 2017 Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı’nı 4 gün boyunca 150 bini aşkın kişinin ziyaret ettiği açıklandı. Fuar, on binlerce oyun severe keyifli anlar yaşattı…

Yoğun katılımın görüldüğü GameX 2017’de dünyayı peşinden sürükleyen birçok dijital oyunun Türkiye prömiyerleri yapılırken, muhteşem şovlar ve dünya çapındaki on-line oyun turnuvaları nefes kesti.

Balkanlardan Ortadoğu’ya uzanan bölgedeki ilk ve tek fuarı olma özelliğini taşıyan fuar, ayrıca muhteşem şovlara, dijital gösterilere, robot savaşları, drone ligi gibi birçok eğlenceli etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Oyunlardaki asıl karakterler ile birebir aynı olan kostüm ve makyajlarıyla oyun tutkunlarının karşısına çıkan dijital oyun karakterleri de, GameX 2017 ziyaretçilerinin ilgi odağıydı. Marvel’ın Scarlett Witch’i Wanda Maximoff, Çılgın Korsan Kaptan Jack Sparrow, Spider Man’den Mary Jane, dünyanın en popüler oyunlarından biri olan League of Legends’ın Katarina, Caitlyn, Ezreal, Diana, Popstar Ahri’si, Black Desert Online ve Türk yapımı Soldier of The Universe’in karakterlerine büyük ilgi gösteren oyun tutkunları bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.

14 Eylül’de başlayan ve 17 Eylül Pazar günü sona eren GameX 2017 Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı’nda ayrıca “GameX 2017 Ödülleri” de sahiplerini buldu.

Cevap bırakın