Oyun dünyasının kalbi E3’te atacak

0

Yılın bu dönemlerinde biz oyun severler oldukça tatlı bir telaş içine gireriz. Sebebini tahmin etmek o kadar da zor değil. Tam bu zamanlarda Los Angeles’te gerçekleşen E3 Fuarı, oyun dünyasının en önemli etkinliklerinden, hatta belki de en önemlisi, için yola çıkma vakti gelmiş oluyor. Firmalar yapımlarını bu fuarda basın ve oyuncularla paylaşıp, önemli duyurular yapıp resmen gövde gösterisi sunarlar. Üç gün süren etkinlik öncesinde Sony, Ubisoft gibi önemli yapımcılar, kimi zaman bir stadyumda kimi zaman Oscar töreninin yapıldığı tiyatroda yeniliklerini duyururlar. Elbette, tüm bunları düşününce, E3 de bizler için gerçek anlamda çıldırdığımız bir etkinlik halini alıyor. Daha şimdiden birçok oyunun dedikoduları da düşmeye başladı, ancak bunlar içinde kimileri var ki bizleri gerçekten çok heyecanlandırıyor. Bu sene görmeyi beklediğimiz oyunlar neler olacak bakalım…

rise_of_the_tomb_raider1

Fallout 4
Listemizde ilk sırayı elbette başka bir oyun alamazdı. Bethesda firması, ilk defa kendi etkinliğini düzenleyecek. The Elder Scrolls, Fallout gibi önemli markaların yanı sıra id Software’ı da bünyesinde barındıran Bethesda, E3 öncesi en büyük bombayı patlattı.

Fallout 4 oyun dünyasında saklanmış en büyük sır olabilir. Yıllardır ne bir haberini aldık, ne konuşulduğunu duyduk. Yüzlerce insan oyunu geliştirirken, bir kişi bile sızdırmaz mı yahu?

fallout-4

Bu kez Vault 111 açılıyor ve tarihinde ilk kez E3’e firma olarak katılacak olan Bethesda’nın en büyük kozu oluyor. Birçok kişi Doom’un da gösterimi olacağı için Fallout duyurusunun belki de seneye ertelenmiş olabileceğini düşünüyordu ama Bethesda oyun dünyasına sağlam bir ters köşe attı.

Assassin’s Creed Syndicate
Assassin’s Creed: Unity hepmizin büyük umut bağladığı bir oyundu. Anlattığı dönem, işlediği konu ve suikastçıların yeniden Avrupa topraklarına dönmesi çok önemliydi. Unity yine de çok kaliteli bir oyundu ama hiçbir zaman bunu gösterme şansı bulamadı. Oyun mekaniklerindeki sorunlar, hatta oyunun bir türlü düzgün çalışamaması oyuncuları bezdirdi.

assassins-creed-syndicate

Bu sefer Ubisoft son derece hazırlıklı gibi görünüyor. İlk kez bir ana oyunda kadın baş karakteri yöneteceğiz ve ilk kez İngiltere topraklarına ayak basacağız. Artık iyice günümüze yaklaşan serinin orta çağ dönemleri sona ermiş gibi görünüyor.

Aynı şekilde yine Ubisoft’un ellerinden çıkacak olan The Division’da oyuncular tarafından inanılmaz merak ediliyor. Ertelemelerle uğraştıktan sonra E3’te ilk kez deneme şansına sahip olacağımız The Divison’ı inanılmaz merak ediyoruz.

Mad Max
Batman: Arkham Knight’ı listeye almadık ama yine Warner Bros tarafından hazırlanan Mad Max Video Game oyuncular tarafından inanılmaz merak ediliyor. Batman E3’e konuk olduktan hemen sonra zaten piyasaya çıkacak ama Mad Max bekleyişimiz devam edecek.

6

George Miller’ın çektiği Fury Road ile muhteşem bir dönüş yapan ve post apokaliptik kavramını baştan yaratan Mad Max için şimdi de aynı şeyi oyun dünyasında yapma zamanı. Açıkçası videolarda gördüğümüz onca şeyden sonra heyecanlanmadan edemiyoruz.

Bunun dışında yine kısa bir süre önce duyurulan Deus Ex: Mankind Divided’ı kanlı canlı görme şansına sahip olacağız. Anlattığı yakın gelecek senaryosu hem gerçekçiliği hem de karamsar havayla her zaman oyuncuları kendine çekmiştir. Tüm bunların üzerine taktiksel derinliği ve Adam Jensen ‘in büyük karizmasını da kattığımızda yeni Deus Ex’i görecek olmak insanı gerçekten de çok heyecanlandırıyor.

Tüm bunların üzerine Rise of the Tomb Raider, Forza 6, Halo 5, Just Cause 3, Call of Duty: Black Ops III, Star Wars: Battlefront eklenince liste öyle bir uzuyor ki önünü alamıyoruz. Bu yıl E3 son zamanların en şaşalı oyun gösterine sahne olabilir. Heyecanımız doruk noktasında.

Star-Wars-Battlefront-ekran-görüntüleri-1

Cevap bırakın