Oyun dizüstü bilgisayarında yarın: Alienware Area-51m #CES2019

0

CES 2019’un yıldızlarından biri de Alienware Area-51m oldu…

Oyun dizüstü bilgisayarı dendiğinde akla ilk gelen markalardan biri de Alienware. CES 2019’da “dünyanın en güçlü oyun dizüstü bilgisayarı” olarak tanıtılan aygıt Area-51m’in arkasındaki marka yine iddiasını belki de en uç noktada göstermeyi bildi. Ayrım noktası ise ‘geliştirilebilir’ oluşu, bu oyun bilgisayarının, işlemcisi, grafik kartı gibi kritik parçaları değiştirilebiliyor. Böylelikle Alienware Area-51m, bugünün oyun bilgisayarıyken sonraki yıllarda işe yaramaz bir klavye/ekran bileşimine dönüşmüyor. Üstelik RAM ve bataryasını değiştirebilmek de mümkün.

Bu uçsuz bucaksız yapılandırılabilme özellikleri ile Alienware Area-51m, masaüstü bilgisayarları dizlerinizin üzerine getiriyor adeta. Yeri gelmişken vidayı sıkıp açmak gibi işlemleri de beraberinde getiriyor bu yakın gelecekten itibaren duyulacak ihtiyaçla başlayabilecek yapılandırma eylemleri.

Halihazırda neler vaat ediyor dendiğinde ise yanıtlar şöyle;
9. nesil Intel i7-8700, i7-9700K veya i9-9900K’dan birini tercih edebilirsiniz. GeForce RTX 2080 ekran kartıyla birlikte geldiğini de belirtelim. Doğası gereği Intel işlemciler üzerinden yükseltilebileceğini hatırlatmakta fayda var. 12,5 inçlik bir USB-C monitöre sahip, bu ekran telefon ekranı olarak da kullanılabiliyor. 8 mm kalınlığında inanılmaz ince bir tasarım sunması da övgüye değer artıları arasında.

CES 2019’un yıldızları arasında olarak gösterilen yeni Dell Alienware Area-51m’in pek de mütevazı olmayan bir fiyat etiketiyle satışa sunulması bekleniyor.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın