Oyun aboneliği servisi Apple Arcade duyuruldu

0

Apple; mobil, masaüstü ve oturma odası için dünyanın ilk oyun aboneliği servisi Apple Arcade’i duyurdu.

Apple, yeni oyun aboneliği servisi Apple Arcade’i duyurdu. 100’den fazla yeni ve özel oyun içerecek serviste Hironobu Sakaguchi, Ken Wong, Will Wright ve daha birçok ünlü yapımcıya ait orijinal oyunlar yer alacak.

Apple Arcade oyunları, her yaştan oyuncunun ilgisini çekeceği bildirilen orijinallik, kalite, yaratıcılık ve eğlence kriterlerine göre özel olarak derlenecek.

Kullanıcı gizliliğine önem veren bir platform olacağı kaydedilen Apple Arcade, müşterilerine özel olarak seçilmiş oyun koleksiyonunda diledikleri oyunu deneme özgürlüğü sunacak.

Tamamı oynanabilir bir şekilde sunulacak olan oyunlarda, reklam veya reklam takibi olmayacak ve hiçbir ek satın alım yapılması gerekmeyecek.

Ücretli ve ücretsiz yaklaşık 300.000 oyun içeren App Store, dünyanın en başarılı ve canlı oyun platformlarından. Reklam veya uygulama içi satın alımlarla desteklenen ücretsiz oyunlar, dünyanın dört bir tarafında milyonlarca kullanıcı tarafından oynanıyor. Ücretli oyunlar genellikle bu oyunları oynayanlar tarafından beğeniyle karşılanıyor ve seviliyor. Ancak ücretsiz oyunlarla rekabet etmeleri zor olduğu için en iyi ücretli oyunlar bile sadece küçük bir kitleyle sınırlı kalıyor.

Oyun aboneliği servisi, tek bir aboneliğe sahip olmanın getirdiği kolaylık sayesinde, App Store’un bir milyardan fazla oyun müşterisini bu oyunlarla buluşturacak.

Cevap bırakın