Oynayabileceğiniz En İyi Yeni Nesil Oyunlar

0

9. Nesil oyun konsolları ile beraber yepyeni oyunlarla tanışmaya da devam ediyoruz. Özellikle PlayStation cephesinde daha konsol çıkışından bu yana çok az bir zaman geçmiş olsa da, birbirinden güzel oyunlar dikkat çekiyor.

Sizler için hazırladığımız bu yazıda yeni nesil konsolların yeni nesil oyunlarından bahsedeceğiz.

Demon’s Souls

PlayStation 5’in çıkış oyunlarından biri olan Demon’s Souls, aslında yıllar önce PS3 için çıkmış olan orijinal oyunun yeniden uyarlaması. Elbette oyunun özü korunurken, yepyeni bir grafik motoru ile Demon’s Souls’u tecrübe etmemiz sağlanmış. Özellikle 60FPS modunda son derece kaliteli bir oynanış sunan yapım, PS5 sahiplerinin kaçırmaması gereken bir oyun.

Call of Duty: Black Ops Cold War

Peki Call of Duty: Black Ops Cold War’u satın almaya değer kılan nedir? Birincisi, PS5 sürümü DualSense kontrolcüsünün uyarlanabilir tetik tuşlarını kullanarak her bir tabancanın geri tepmesini taklit edebiliyor. Bu, bir makineli tüfeği ateşlediğinizde, tetik tuşlarının uygun şekilde geri bildirimde bulunacağı anlamına geliyor.

Ayrıca Call of Duty’yi bir konsolda ilk kez 120 fps’de oynayabilirsiniz, bu da işleri çevrimiçi olarak daha da rekabetçi hale getiriyor.

Medium

Xbox cephesinin en güçlü kozlarından biri olan Medium, yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Series S için çıkış yaptı. Medium gerilim dolu hikayesiyle oyuncuları etkilemeyi hedefliyor. Diğer yandan onu bu listeye sokan şey ise sıra dışı render teknolojisi. Medium aynı anda iki farklı sahneyi işliyor ve iki farklı oynanış sekansını bir arada sunuyor.

Aslında basitçe aynı anda iki oyunu birden çalıştırmış oluyorsunuz. Bu yöntemle beraber oyuncular Medium’un bulmacalarına nefes kesen bir bakış açısıyla yaklaşabiliyorlar.

Assassin’s Creed Valhalla

İster kıyıya yelken açın ister bir köyü yağmalayın, Assassin’in Creed Valhalla Viking çağını size yaşatmayı başarıyor. İskandinav folklorunun hayranıysanız veya baltalar üzerine kurulu bir oynanış ilginizi çekiyorsa, Valhalla listenizin tepelerinde yer almalı.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Ölçek açısından Uncharted: The Lost Legacy’ye daha çok benzeyen bir devam oyunu olan Marvel’s Spiderman: Miles Morales, sizi Miles ile buluşturuyor. Peter Parker tatile çıkmaya karar verdiğinde, New York’un koruyuculuğunu devralmak Miles’a kalıyor ve tahmin edebileceğiniz üzere işler kısa sürede karmaşık bir hal alıyor.

Oyunun grafik modu, ışın izlemenin (gerçekçi yansımalar ve ışıklandırma) gücünü gösterirken ve ayrıca 60fps performans modu da bulunuyor.

 

Cevap bırakın