Outlook’a gece modu geliyor

0

Microsoft, web e-mail hizmeti Outlook.com için uzun süredir beklenen gece modu özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. İşte detaylar…

Microsoft’un web tarafındaki e-mail servisi Outlook.com, dünyanın her yerinde milyonlarca kişi tarafından tercih ediliyor. Pratik bir e-mail kullanım yöntemi sunan hizmetin geliştirilmesi noktasındaki çalışmalar da devam ediyor. Bu kapsamda teknoloji şirketinin ‘gece modu’ olarak tanımlanacak yeni bir temayı kullanıma sunacağı kaydediliyor.

Gece modu, genelde karanlık bir tema ile loş ışıklı ortamlarda daha iyi bir görme deneyimine odaklanıyor. Twitter’daki gece modu özelliği bu yönde iyi örnekler arasında gösteriliyor.

Geçtiğimiz yıl, 31 Ekim’de kutlanan Cadılar Bayramı’nda kısa süreliğine de olsa gece modunu kullanıma sunan Microsoft’un özelliği kalıcı olacak şekilde hazırladığı belirtiliyor.

Konuyla ilgili resmi bilgilerse bir Outlook.com ekip üyesi tarafından Microsoft forumlarında gerçekleştirildi. Ekip üyesi, önde gelen e-mail servis sağlayıcıları içinde en iyi gece modu deneyimini sunmak istiyoruz, Cadılar Bayramı’nda görülen ön izleme bir prototipti ve geniş ölçekte kullanıma henüz hazır değildi, ifadelerini kullandı.

Microsoft açıklamasında ise yeni Outlook.com teması için renk ve kodların çeşitli şekillerde tasarlandığı, son rötuşların devam ettiği bilgisi aktarılmış durumda.

6 yıl önce kullanıma sunulan ve Hotmail’in yerini alan Outlook.com’a yakın zamanda bir gece modunun geleceğini belirtebiliriz.
Bu yöndeki çalışmalarda sona yaklaşıldığı da açık.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın