Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelOutdoor tutkunları için teknolojik çözümler

  Outdoor tutkunları için teknolojik çözümler

  Özellikle kent yaşamından sıkılanlar için doğa ile iç içe geçen outdoor etkinlikleri tam bir kurtarıcı görevi görüyor. Her ne kadar teknoloji ve outdoor aslında kasıtlı olarak ayrıştırılan kavramlar olsa da, sonuçta amaç sosyal medya yerine gerçek doğa ile buluşmak, bazı ürünler doğadan keyif almanızı kolaylaştıran ya da hayat kurtarıcı özellikte olabilir. Biz de geniş bir yelpazeden yeni nesil ürünlerle doğa ve teknolojiyi bir araya getiriyoruz.

  Jabra_Sport_Pace_Red_01

  Jabra Pace Wireless Kulaklık

  Jabra’nın neredeyse her türlü sportif amaca hizmet etmesi için geliştirdiği bu ürün kablosuz olmasıyla öne çıkıyor. Bluetooth üzerinden akıllı telefon gibi cihazlara bağlanabilen ürün bir de iOS ve Android için özel uygulayla geliyor. Uygulamada bisiklet, kayak, koşma gibi birçok spor dalına dair veriler ölçülebiliyor. Ne kadar koştuğunuz ne kadar kalori yaktığınız hesaplanabiliyor. Sol kulaklıkta bulunan bir tuşla bu programı başlatabilir spor esnasında tekrar bu tuşa dokunarak rapor alabilirsiniz. Zaten bu tarz ürünleri düşük fiyatlı rakiplerinden ayıran önemli özelliklerden biri de bizce bu tarz uygulama desteğinin bulunması. 22 gram ağırlığında olan ürünün 5 saat civarındaki şarj süresi biraz daha uzun olmalıydı diye düşünüyoruz. Ses kalitesini beğendiğimiz ürün gece dışarı çıkanlar için düşünülen fosforlu kablosuyla özellikle araçların ve sizle birlikte spor yapanların size dikkat etmesini sağlıyor. 400 lira civarında satılan ürün terlemeyi engelleyen silikonları ve kulaktan çıkmama gibi özellikleriyle bu ürünü her türlü spor ve outdoor aktivitesi için öneriyoruz.

   

  Sony-dev-50-bino1

  Sony Digital Recording Binoculars

  Sony’nin zamanın ilerisine geçen ürünlerinden biri de bu dijital dürbünü. 12x optik zoom yapabilen ürün Full HD ve 3D olarak kayıt yapabiliyor. Sensitive Exmor R® CMOS algılayıcı ile gelen dürbün özellikle uzak mesafeleri kaydederken devreye giren SteadyShot yani sabitleyici özelliği ile titremelerin önüne geçiyor. Toz ve belli oranda su geçirmemesi de ürünü her türlü Indiana Jones için biçilmiş kaftan yapıyor. Tabii 1999 dolar fiyat etiketini unutmamak gerek.

  power
  Powermonkey Extreme

  Yaklaşık 180 dolara satılan bu ürün güneş enerjisiyle şarj olup tablet ve telefon gibi elektronik cihazlarınıza mobil güç desteği sağlıyor. 5V ve 12V desteği ile gelen bu tarz bir şarj cihazı özellikle uzun yürüyüşlerde ve kampta çok işinize yarayabilir.

  msr_guardian_purifier_pump_1424466__4

  MSR Guardian Purifier
  İçme suyu bulmak her zaman kolay olmuyor. Özellikle grup halinde hareket ettiğinizde bir anda su tüketiminiz artabilir. Çevrenizde karşınıza çıkan su kaynakları da temiz değilse beklenmedik bağırsak hastalıklarıyla boğuşmanız olası. MSR Guardian Purifier adeta mucizevi bir çözüm sunan portatif bir su arıtma cihazı. ABD ordusu tarafından da tescillenen ürün neredeyse çamuru bile arıtabiliyor. İşin ilginç tarafı hiçbir bakım gerektirmeden 10,000 litre su arıtabiliyor. Bu da size haftalarca yetecek su deposu anlamına geliyor. Sıkı bir yolculuğa çıkacaksanız su şişesi almak yerine tercihiniz bu üründen yana olabilir. Tabii 350 dolar ödemeye hazır olmanız gerek.

  ispo-goal-zero-stellt-neue-produkte-der-solar-familie-vor

  Goal Zero Lighthouse Mini

  Outdoor yolculukların önemli bir kısmı gece ile mücadeleyi içerir. Hiçbir şey yapmayıp çadırda uyuyor olsanız bile bir ışık kaynağına ihtiyacınız var demektir. Lighthouse Mini tek bir şarj ile 500 saat boyunca sizi ve çevrenizi aydınlatabiliyor. Önünde bulunan USB çıkışı ile telefonlarınızı şarj da edebiliyorsunuz. Ürünün ağırlığı ise sadece 220 gram.

  41K92tB3CZL._SX300_

  Swedish Army Firesteel

  Yıllardır çakı sektöründe önemli bir yere sahip olan İsveç’i anmadan outdoor dosyamızı hazırlayamazdık. Yaklaşık 20 dolara satılan bu ürün tam 3000 derece ateş çıkarabiliyor. 12,000 kere çakma garantisi bulunan Firesteel’siz sokağa bile çıkmamak gerek. Bu ürün Jack London zamanında olsaydı edebiyatta donarak ölen karakter kalmazdı.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN