Otomobilinizin Ses Kalitesini Yükseltecek Seçenekler

0

Teknolojinin nimetlerini kullanarak otomobil ile yolculuklarımızı keyifli hale getirip trafikte katlandığımız zahmeti aza indirmek mümkün. Kabin içindeki yegane dostumuz ses kalitesini artırarak direksiyon başında geçireceğimiz zaman içerisinde daha motive olabiliriz. Bu yazımızda aracınız için otomobil ses kalitesini yükseltecek ürün ve aksesuarları inceleyeceğiz.

amfi
Otomobil amfisi ile hesaplı yoldan ses kalitesini yükseltin

Her Otomobil İçin Öneri:

Sony XM N1004

Aracınızın stok hali yani fabrika çıkışı ses sistemi bir süre sonra yeterli gelmeyebilir. Siz de mevcut sistemden sıkıldıysanız Sony’nin 4 kanallı amfisi sizi fazlasıyla tatmin edecektir. Ürünün transistör ve kapasitör gibi ses çıkışını etkileyen bileşenleri otomobilinizin standart halinden daha yüksek kaliteli malzemelerden üretildiği için ses kalitesini fark edeceksiniz. Her bir kanalı 70 watt ile sürebilen amfi, 2 kanallı olarak ayarlanırsa subwoofer ekleme seçeneğini de sunuyor. Özellikle bas seslere düşkünseniz bu seçenek ilginizi çekecektir. Soğutmaya uygun tasarımı ve aşırı sıcaklarda otomatik olarak ses çıkış seviyesini kısarak, dinleme keyfini en az şekilde bozarak kendini korumaya alan amfiyi 599 liraya bu adresten satın alabilirsiniz.

otomobil
Ses kalitesini tamamlamak isteyenlere…

Sony XSXB1621 Hoparlör

Ses kalitesini yükseltmenin bir diğer yolu da hoparlörlerinizi değiştirmek. Bir önceki amfinin üzerine 16 santim çapında “Premium” olarak lanse edilen hoparlör setini ekleyerek ses kalitesinde atlama yaşayabilirsiniz. Woofer ile birlikte gelen set, yumuşak ve doğal bir ses çıkışını hedefliyor. Hoparlörün tasarımı özellikle yüksek sesteki bozulmaların önüne geçecek şekilde geliştirilmiş. 449 liraya satılan ürünü bu adresten detaylı inceleyebilirsiniz.

alpine
Sesi yüksek seviyede sevenlere…

Alpine SPG 69C3 350

Özellikle modifiye meraklılarının yakından tanıdığı markalardan biri Alpine, kaliteli hoparlör setiyle aracınızın ses kalitesini artırmak için güçlü bir alternatif sağlıyor. Ürünün tasarımı özellikle müziği yüksek seste dinlemek isteyenlere göre geliştirilmiş. Çift olarak satılan hoparlör setini 419 liraya bu adresten temin edebilirsiniz.

pioneer
FLAC dosyalarını çalabilen dört kanal amfilerle uyumlu oldukça akıllı bir teyp

Pioneer DEH-1800UB

Eğer otomobilinizin teyp kısmı değişebiliyorsa, yeni nesil özelliklerle gelen bu oynatıcı aracınıza olan sevginizi çoğaltabilir. 4 x 50W çıkışı destekleyen teyp, güçlü amfilerle uyum sağlıyor. Aux, USB ve CD girişi bulunan ürünün asıl artısı kayıpsız ses dosya formatı FLAC’i desteklemesi. Özellikle FLAC arşivi olan ve bunu dönüştürüp kaliteden ödün vermek istemeyenler için eşsiz bir özellik. Ürünü 469 liraya bu adresten inceleyip satın alabilirsiniz.

Not: Özellikle amfi ve hoparlörün aracınıza montajı konusunda MediaMarkt yetkililerinden bilgi alabilirsiniz.

Cevap bırakın