Oscar törenlerindeki “zarf hatası” Twitter’a damga vurdu

0

Ekran_Resmi_2017-02-28_16_44_23

ABD’de dün gece dağıtılan Oscar ödül törenine, sadece ödülü kazananlar veya şık oyuncular değil “En İyi Film Ödülü’nde” verilen isim açıklanması damga vurdu ve sosyal medyayı salladı.

Twitter’ın verilere yer verdiği @TwitterData hesabına göre, sosyal medyada en çok konuşulan isim sunucu Jimml Kimmel oldu. İkinci sırayı alan “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü”nü kazanan Viola Davis’i; “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü alan Emma Stone, “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü”nü kucaklayan ilk Müslüman olarak tarihe geçen Mahershala Ali ve “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”nü kazanan Casey Affleck takip etti.

Kırmızı halıda sosyal medyayı en çok etkileyen isim ise; Emma Stone oldu. Stone’dan sonra Taraji Henson, Ruth Negga, Lin-Manuel Miranda ve Dakota Johnson’ın kırmızı halı şıklıkları hakkında da çok sayıda tweet atıldı.

Ekran_Resmi_2017-02-28_16_44_14Yanlış ödül verilmesi de Twitter’da en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Hakkında en çok tweet atılan olay, Moonlight filminin “En İyi Film” dalında Oscarı kucaklaması olurken törenin sunucusu Jimmy Kimmel’ın ABD Başkanı Donald Trump’a tweet atması da ikinci sırayı aldı. La La Land’in yanlışlıkla ödülü aldığının açıklanması da 3. sırayı aldı.

Cevap bırakın