Orta segment için en ideali; Oppo A74 inceleme

0

Oppo A74 cep telefonunun detaylarına bu yazımızda bakıyoruz. Telefonla ilgili merak ettiğiniz temel özelliklerin tamamı burada.

Akıllı telefon pazarındaki önemli isimlerden biri olan Oppo orta segmentteki model yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Özellikle son 1.5 yıl içerisinde muazzam bir büyüme yaşayan Çinli üretici, bu başarısını genel anlamda orta segmentteki cihazlarının başarısına borçlu.

Oppo’nun son dönemde orta segment için satışa sunduğu dikkat çeken modellerden birisi de A74. Gerek tasarımı, gerek özellikleri, gerekse de satış fiyatıyla kullanıcıların radarına girmeyi başaran A74’ü okurlarımız için mercek altına aldık.

Uygun fiyata yüksek performans

Oppo A74 modelinde delikli ekran tasarımına yer vermiş. Bu tasarım çizgisinin hayli başarılı olduğunu söyleyebiliriz. 1080 x 2400 piksel çözünürlüğünde 6.43 inçlik bir AMOLED panelin kullanıldığı telefonda alt ve yan çerçeveler oldukça ince işlenmiş. Bu da telefonun tasarımının ön plana çıkmasına katkı sağlamış.

Telefon ince ve hafif bir yapıda tasarlanmış. Hali hazırda pek çok orta segment cihazın 200 gramın üzerinde bir ağırlığa sahip olduğunu düşünürsek A73’ün 175 gramlık ağırlığıyla rakiplerine fark attığını söyleyebiliriz.

Çinli üretici orta segment cihazında Qualcomm’un 11nm üretim sürecine dayandırdığı Snapdragon 662 yonga setini kullanmış. Bu yonga seti 4GB RAM ve 128GB dahili depolama alanı ile destekleniyor. Eğer 128GB’lık alan benim için yeterli değil diye düşünürseniz o zaman microSD kart desteğinden faydalanabilirsiniz.

Cihazın arka yüzünde dikdörtgen olarak konumlanmış 3’lü ana kamera modülü yer alıyor. Bu modülde 48MP’lik geniş açılı ana kameraya 2MP’lik makro ve 2MP’lik derinlik kamerası eşlik ediyor. Ön yüzde ise 16MP’lik selfie kamerası yer alıyor.

Hem ön, hem de arka kameraların fotoğraf ve video tarafında fiyatının hakkını fazlasıyla veren bir performans sunduğunu söyleyebiliriz.

Cihazın son olarak değineceğimiz noktası ise tabi ki bataryası. Malum söz konusu Oppo olduğunda kullanıcıların aklına gelen ilk şey hızlı şarj oluyor. Oppo yeni modelinde de hızlı şarj tarafında beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Telefonda bulunan 5000 mAh’lık ortalamanın üzerindeki batarya 33W hızlı şarj teknolojisi ile desteklenmiş. Bu sayede A74’ü yalnızca yarım saat içerisinde yüzde 54 oranında şarj edebiliyorsunuz.

Fiyatı ve sunduğu özellikler göz önüne alındığında Oppo A74’ün hayli başarılı bir telefon olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Cevap bırakın