Orta Doğu’ya özel The Witcher 3: Wild Hunt

0

witcher-3

19 Mayıs 2015 itibarıyla PS4, Xbox One ve PC platformları için satışlarına başlanan The Witcher 3: Wild Hunt adlı video oyunu, Orta Doğu ülkelerinde sansürlü içerikle yayınlandı. Serinin önceki oyunlarında olduğu gibi The Witcher 3: Wild Hunt’ta da çok sayıda cinsel içerikli sahne yer alıyor. Oyundaki bu sahnelerin Orta Doğu ülkeleri için satışa sunulan sürümlerde çeşitli şekillerde sansürlendiği belirtildi.

Örneğin oyundaki karakterlerin çıplak olduğu sahnelere müdahale edilerek belli ölçüde giyinik halde tasarlandıkları görüldü. Ancak bazı sahnelerin oyundan tamamen çıkarıldığı da vurgulandı. Yani oyundaki çıplaklık durumunun büyük ölçüde ortadan kaldırıldığı görülüyor. Arap ülkelerini kapsayan özel uygulama, bazı ülkelerdeki yasaklamaların önüne geçmeyi hedeflerken oyunun yayınlanma sürecine ne denli detaylı ve yoğun bir şekilde hazırlanıldığına da işaret ediyor.

witcher-2-triss-nude

Beklentiler yüksek

The Witcher serilerinin en son üyesi, Geralt adlı ana karakterin fantastik hikayesine odaklı. Açık dünya oynanış ile karakterin çok büyük bir harita üzerinde yönetilmesi, çeşitli görevleri tamamlaması, engelleri aşması oyunun temel yapısını oluşturuyor. Oldukça geniş ölçekli bir harita üzerinde oynanmasına karşın The Witcher 3: Wild Hunt, detaylı grafikleri ile dikkat çekiyor.

Kendine has bir hayran kitlesine sahip serinin yeni oyununun, yılın en çok satan konsol ve PC oyunları arasında yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. Oyun, ön siparişleri başladıktan sonra yoğun ilgi görmüş, 24 saatlik süre dahi dolmadan 1 milyonluk satış barajını geride bırakmıştı.

Cevap bırakın