Ördeklerle İlgili İlginç Oyun Clusterduck Yayında

0

Sade ve zorlayıcı olmayan bir oynanışa sahip olan Clusterduck, sürekli olarak yumurtalara dokunup ördeklerin mutasyon geçirmesini sağladığınız eğlenceli bir oyun olmuş…

Son zamanlarda Koronavirüsün mutasyon geçirip geçirmediği konusu gündemi oldukça meşgul ediyorken, PikPok adlı geliştiriciden ilginç bir oyun piyasaya çıktı. Clusterduck ördeklerin mutasyona uğrattığınız eğlenceli bir yapım olmuş.

Clusterduck nasıl bir oyun?

Clusterduck aslında PikPok girişiminde oyun tasarımı ve geliştirmesi ile ilgili olmayan diğer çalışanlar tarafından yapılan bir yarışmanın sonucu olarak ortaya çıkmış. Girişim sonrasında da oyunu yayınlamaya karar vermişler.

Yapım daha çok tıklama türünde ilerleyen bir oyun. Ekranda sürekli dolaşan ördeklerin yuvasına yaptığı yumurtalara tıklayarak yavru çıkmasını sağlıyorsunuz. Her tıkladığınız yumurtada bir organın mutasyona uğrama olasılığı bulunuyor. Böylece bir süre sonra ortaya garip garip ördekler çıkmaya başlıyor.

Sonsuz koşu tarzında, bölüm geçme olmadan ilerleyen bu oyunda, 25 ördeğin üzerine çıkılamıyor. Eğer sıfırdan tekrar başlamak isterseniz büyük çukura ördekleri atıyorsunuz fakat her seferinde mutasyona uğramış dev bir canavar kuyudan kendisini gösteriyor ancak bu canavar zararsız. İşlemleri hızlandırmak ya da nadir mutasyon parçaları elde etmek için reklam izlemeniz gerekiyor.

 

Cevap bırakın