Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  SağlıkOral-B yeni ödül programı ile engellilere sunulan pozitif ağız sağlığı uygulamalarını destekleyecek

  Oral-B yeni ödül programı ile engellilere sunulan pozitif ağız sağlığı uygulamalarını destekleyecek

  Oral-B, engelli insanların diş muayenesi deneyimini daha olumlu bir hale dönüştürmek için önemli bir adım attı. Oral-B, Uluslararası Engellilik ve Ağız Sağlığı Derneği iADH ile iş birliği yaparak Avrupa’daki diş hekimlerine yönelik Engellilik Şampiyonları Ödül Programı’nı (The Disability Champions Award Program) gerçekleştirdi.

  Küresel Erişilebilirlik Farkındalık Günü’nde Oral- B, ağız bakımını herkes için erişilebilir hale getirme misyonunun bir parçası olarak Engellilik Şampiyonları Ödül Programı’nı (The Disability Champions Award Program) gerçekleştirdi. Uluslararası Engellilik ve Ağız Sağlığı Derneği (International Association of Disability and Oral Health- iADH) iş birliğiyle gerçekleştirilen program, Avrupa genelinde diş hekimi muayenesi deneyimini engelliler ve engellilerin bakımını yapanlar için daha kapsayıcı ve olumlu hale getirmeyi amaçlıyor.

  Görünür ve görünmez engelleri olan kişilerin üçte birinden fazlası (%36) diş hekimine gitme konusunda endişeli veya rahatsız hissediyor. Örneğin, Otizm Spektrum Bozukluğu olan bireyler, normal rutinlerini bozduğu için diş hekimi muayenehanesi gibi farklı ortamlarda yüksek kaygı yaşayabiliyor. Yine benzer şekilde, zihinsel engeller dışında motor becerilerle ilgili zorluklarla karşılaşabilen Serebral Palsili bir hasta, hassas motor koordinasyonu sınırlamaları nedeniyle, dişlerini etkili bir şekilde fırçalamakta zorlanabiliyor.

  Bu zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı olmak için hayata geçirilen Engellilik Şampiyonları Ödül Programı Avrupa çapında her diş hekimliği muayenehanesinden bir personeli teşvik ederek o muayenehanenin engelliler için daha pozitif hale dönüşmesi konusunda kişisel lider olmaya davet ediyor. Bazen, gerçek bir fark yaratmak için bir kişi bile yeterli olabiliyor.

  Program kapsamında, iADH ve Oral-B tarafından geliştirilen online eğitimi ve erişilebilirlik önerilerini https://www.iadh.org/oral-b-iadh-disability-champions/ adresinden tamamlayarak tüm gereksinimleri karşılayan diş hekimi personelleri, Engelli Şampiyonları ödülüne sahip oldu. Ödül sahipleri, başkalarını da Engelli Şampiyonu olmaya teşvik etmek için muayenehanelerinde veya sosyal medyada kullanabilecekleri bir rozet sahibi oldu. Muayenehaneleri, Oral-B’nin web sitesinde de görülecek. Böylece engelli bireyler ve onların bakımlarını üstlenenler, kendilerine en yakın ve engellilere uygun diş hekimi muayenehanelerini daha kolay bulabiliyor, diş hekimi ziyareti konusunda daha güvenli ve cesaretli hissediyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN