Oral-B yeni nesil akıllı diş fırçasını tanıttı

0

Ekran Resmi 2016-02-23 15.25.39Tanınmış diş fırçası üreticisi Oral-B de ‘akıllı teknolojilere’ karşı artan yönelime kayıtsız kalmamaya devam ediyor; şirket, yeni nesil akıllı diş fırçası Genius’u tanıttı. Elektrikli diş fırçaları ile tercih edilen bir marka olan Oral-B’nin yeni nesil diş fırçası modelinde temizlikte verimliliği ve etkiyi artırıcı özellikler dikkat çekiyor.

İlk kez geçtiğimiz sene duyurulan SmartSeries ürünlerine eklenen yeni model, akıllı telefon ile yüksek entegrasyonu ile oldukça çarpıcı görünüyor. Ürün, akıllı telefon kamerası ile birlikte çalışıyor ve bunun için de akıllı diş fırçası ile telefonun birbirine bir tutucu yardımıyla bağlanması gerekiyor.

Diş fırçası çalışmaya başladığı andan itibaren hareket sensörleri çalışmaya başlıyor ve akıllı telefona temizleme ile ilgili geribildirim sağlanıyor. Gösterilen noktaların daha fazla fırçalanması için uyarı geliyor. Ayrıca fırçalama sırasında dişlere/dişetlerine uygulanan baskının yeterliliği konusundaki ayrıntılar da kullanıcıya sunuluyor.

Diş hijyeni için geliştirilen bu yüksek segmentli aygıtın fiyatlandırması ile ilgili henüz bir detay paylaşılmış değil. Ancak pek de ucuz olmasının beklenmediğini belirtelim. Oral-B, yeni akıllı dişfırçasının Temmuz ayı itibarıyla satışlarına başlanacağını duyurdu.

Son dönemde akıllı diş fırçalarının hızlı gelişimine tanıklık ediliyor. Geçtiğimiz aylarda Kolibree adlı şirket de birkaç model duyurusunda bulunmuştu.

Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

 

Cevap bırakın