Optoma 4K akıllı ev eğlence sistemini duyurdu #CES2019

0

Google Asistan destekli hoparlörü ile dikkat çeken Optoma P1, Netflix ve YouTube gibi popüler yayın servisleri için sunduğu kolay erişim özellikleriyle de iddialı.

Video ve ses ürünleri üreticisi Optoma, yeni nesil hepsi bir arada akıllı ev eğlence sistemi Optoma akıllı 4K Ultra HD Lazer projektörünü CES 2019 kapsamında tanıttı. 4K ultra yüksek çözünürlüklü (UHD) ev eğlence projektörü Optoma P1; Google Assistan ses kontrol, ultra kısa atım mesafesi ve Dolby Digital 2.0 destekli üst düzey dahili NuForce hoparlörü ile dikkat çekti. Şık görünümü ürün, CES 2019’da ilk kez ziyaretçilerle buluşuyor.

3000 lümen parlaklıkla 8,3 milyon piksellik görüntüler oluşturabilen Optoma P1, Full HD ekranlardan dört kat daha fazla ayrıntıyı yalnızca birkaç santimetre mesafeden 120 inç büyüklükte görüntüleyebiliyor. HDR10 ve HLG (Hybrid Log Gamma) uyumu ile daha gerçekçi renk performansı elde edebildiği belirtiliyor. Ayrıca NuForce tarafından tasarlanan entegre hoparlörünün; kristal netliğinde ses, dengeli orta frekanslar ve geniş frekans tepkisi sunabildiğinin altı çiziliyor.

Akıllı özellikler…

Optoma P1’de, Optoma ürünlerinin en yeni akıllı özellikleri de bulunuyor. Bunlar arasında; Google Assistan özellikleri, akıllı IoT cihazları ile ev otomasyonu için IFTTT desteğinin yanı sıra Netflix ve YouTube gibi popüler yayın servislerine kolay erişim özellikleri yer alıyor.

P1’in diğer akıllı özelliklerinden bir de Connect uygulamasıyla Optoma Infowall erişimine sahip olması, çok yönlü kişiselleştirme olanağı sunan bu özellik sayesinde projektör evlerdeki enerji ekosisteminin merkezine yerleştirilebiliyor.

Cevap bırakın