OPPO’dan uygun fiyatlı ve ‘5G destekli’ akıllı telefon hamlesi

0

TENAA sertifikasyon kayıtlarında ortaya çıkan yeni bir Oppo modeli, oldukça mütevazı bir fiyatla gelecek. İşte detaylar…

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Oppo, 5G teknolojisini kullanan akıllı telefon modeli sayısını arttırmayı ve uygun fiyatlı seçeneklerle kullanıcılara sunmayı amaçlıyor. Bu kapsamda kısa zaman önce Oppo tarafından A72 modelinin 5G destekli versiyonu duyurulmuştu. Oppo’nun hedefi çok daha uygun fiyatlı bir akıllı telefon ile 5G teknolojisini kullanıcılara sunabilmek.

TENAA sertifikasyon web sitesi üzerinde duyurulan yeni bir Oppo modeli, oldukça mütevazı bir fiyatla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Henüz ismi kesinleşmeyen fakat PECM10 model numarasını taşıyan yeni Oppo modelinin 5G desteği sunan MediaTek’in Dimensity serisi işlemcilerinden biri ile gelmesi bekleniyor.

6,5 inç Full HD LCD ekrana sahip olan cihazın ekran teknolojisi nedeniyle parmak izi okuyucusunu harici olarak taşıması bekleniyor. Ön tarafta 8 MP selfie kamerası ve arka tarafta 16 MP + 2 MP + 2 MP kamera dizilimine sahip olan akıllı telefonun 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı sunacağı öğrenildi. Android 10 destekli ColorOS işletim sistemi taşıyacak olan modelin 4000 mAh düzeyinde bir pile ev sahipliği yaptığı görülüyor.

Oppo’nun 5G teknolojisini yaygınlaştırma yönündeki atılımlarının bütçe dostu seviyelere ineceğinin göstergesi olan bu modelle birlikte, önümüzdeki günlerde akıllı telefon üreticilerin 5G destekli model sayılarını arttıracağını öngörüyoruz.
Oppo’nun söz konusu PECM10 modeli için henüz bir fiyat bilgisi ise bulunmuyor.

Not: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın