OPPO Reno6 serisi geliyor! İşte tarih

0

Son birkaç aydır sızıntılarıyla gündeme gelen OPPO Reno6 serisi, şimdi ise Çinli kaynaklar tarafından çıkış tarihiyle ortaya çıktı.

Reno serisiyle kısa sürede ivme yakalayan OPPO, yakın zamanda bu aileyi yeni üyeleriyle genişletecek. Henüz dört ay önce Reno5 serisiyle karşımıza çıkan üretici, kısa sürenin ardından OPPO Reno6 serisini de piyasaya sürecek.

Çeşitli sertifika sitelerinde onaylanan OPPO Reno6 serisinin bu kez de tanıtım tarihi ortaya çıktı. Çinli kaynaklar tarafından sağlanan bilgilere göre Reno6 serisi Mayıs ayı sonunda tanıtılacak.

OPPO Reno6 serisi 22 Mayıs’ta gelecek

Çinli kaynaklara göre OPPO, 22 Mayıs tarihinde yeni bir etkinlik düzenleyerek Reno6 serisini tanıtacak. Böylece şirket bir yıl içerisinde ikinci kez Reno serisini tanıtmanın da mutluğunu yaşayacak.

Son zamanlarda OPPO, yeni akıllı telefonlarını yıl ortası etkinliklerinde tanıtmaya başladı. Örneğin 2018’de tanıtılan R15’den, 2019’daki Reno’ya kadar pek çok model yıl ortasında tanıtıldı. Çinli üretici şimdi ise aynı stratejiyi Reno6 serisinde uygulayacak. İddialara göre Reno6 serisi 22 Mayıs tarihinde düzenlenecek etkinlikte tanıtılacak ve bu da yine yıl ortasına denk gelecek.

Reno6 serisi toplam üç model olacak. Bunlardan Reno6’da Dimensity 1200 yonga setine yer verilecek. Aynı zamanda cihaz 90Hz yenileme hızına sahip bir ekranla desteklenecek. Öte yandan Reno6 Pro modelinde Snapdragon 870 yonga seti bulunacak. İşlemciye ek olarak cihaz 90Hz’lik bir ekran ile desteklenecek. Serinin en iddialı modeli Reno6 Pro Plus ise, diğerlerinden farklı olarak Snapdragon 888 ile donatılacak ve 120Hz‘lik de ekrana sahip olacak. Ek olarak tüm modeller 65W kablolu ve 30W kablosuz hızlı şarjı destekleyen 4.500 mAh’lik piller ile donatılacak.

Cevap bırakın