OPPO Reno6 Pro ve Reno6 Pro Plus TENNA’da görüldü!

0

OPPO’nun yeni Reno serisinden haberler gelmeye devam ediyor. Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen Reno6 Pro ve Reno6 Pro Plus TENNA sitesinde ortaya çıktı.

OPPO, sevilen Reno serisini kısa sürede yeni modellerle genişletecek. Çinli üretici son çıkan haberlere göre yakında Reno6 serisini piyasaya sürecek. Cihazların teknik özellikleri netlik kazanmaya devam ederken, bugün ise tasarımını doğrulayan bazı görseller sızdırıldı. TENNA sitesi her iki telefonu da önden ve arkadan ortaya çıkardı.

Reno6 Pro ve Reno6 Pro Plus’ın tasarımı belli oldu

OPPO’nun yeni Reno6 serisini 22 Mayıs’ta tanıtması bekleniyor. Henüz Reno5 serisi bir yılı tamamlamışken Reno6 serisinin bu kadar kısa sürede gelecek olması da kullanıcılar arasında tartışmalara yol açtı. Ancak şirket bir an önce yeni modeli tanıtıp yoluna devam edecek gibi duruyor. Zira sızdırılan bilgiler ve çeşitli görseller, cihazın artık tanıtılmaya çok yakın olduğunu gösteriyor.

Daha önce çeşitli render görüntüleriyle tasarımı gösterilen Reno6 Pro ve 6 Pro Plus, şimdi ise Çin’in TENNA sitesinde bir kez daha ortaya çıktı. Bu site cihazların görünümünü sergilerken, aynı zamanda boyutları hakkında da bilgiler veriyor.

Reno6 Pro ve Reno6 Pro Plus

Raporlara göre her iki telefon da FHD+ çözünürlüğe sahip 6.55 inç ekranlar ile gelecek. Bunlardan Reno6 Pro’nun boyutu 160 x 73.1 x 7.6 mm boyutlarında olurken, Reno6 Pro Plus modeli ise 160 x 72.5 x 7.9 mm boyutlarında olacak.

TENNA sitesi tarafından sağlanan bilgiler bu kadar. Ancak önceki raporlardan da telefonların kısaca özelliklerini hatırlayalım.

OPPO’nun yeni Reno6 Pro modeli, gücünü Dİmensity 1200 yonga setinden alacak. Ön tarafında delikli OLED ekranla gelmesi beklenen cihaz, 32 Megapiksel selfie kamerayı da bu deliğin içerisinde barındıracak. Ayrıca telefonun arka tarafında da 64 Megapiksel çözünürlükte ana kameraya yer verilecek.

Öte yandan her iki cihaz, 65W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Bunlardan Reno6 Pro’nun 4.500 mAh pil ile geleceği söylenirken, üst modelin ise daha büyük bir pille geleceği söyleniyor. Ancak her ikisinin aynı olma ihtimalini de göz önünde bulundurmakta fayda var.

 

Cevap bırakın