Oppo, yeni Reno serisinin bu ay geleceğini duyurdu

0

Geçtiğimiz Nisan ayında Reno ve Reno 10x Zoom modelleri ile akıllı telefon piyasasına güçlü bir giriş yapan Oppo, ülkemizde de faaliyet gösteriyor. Bu bağlamda adından söz ettirmeyi başaran Oppo, bu ayın sonunda yeni Oppo Reno serisi için bir tanıtım etkinliği düzenleyecek.

Oppo Reno serisi

Yeni Oppo serisi hakkında bilinenler neler?

Bu hamle için henüz pek bir bilgi vermeyen şirket yetkilileri, Reno serisi adı altında üçüncü yeni bir serinin Hindistan’da üretileceğini duyurdu. Bu aşamadan sonra tüm dünyaya yayılması beklenen yeni nesil serinin fiyatları da belli oldu. Fiyat bilgileri konusunda, ne yazık ki, ortak bir bilgi yok.

Alınan bilgilere göre iki farklı fiyat etiketinin ortada olduğu söyleniyor. Fiyatlar hakkında resmi bir açıklama yapmayan Oppo, bu konudaki sessizliğini piyasadaki diğer rakiplere bilgi vermemek amacı ile koruyacak gibi gözüküyor.

Oppo Reno

Yeni seri hakkında fikir sahibi olmak adına bir önceki Oppo modellerini kısaca incelemek gerekirse gücünü Snapdragon 710‘dan alan Oppo Reno, neredeyse çerçevesiz tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor. 6 GB RAM ve 8 GB RAM seçenekleri ile kullanıcılara esneklik sağlayan Oppo Reno, 128 GB ve 256 GB modelleri ile de öne çıkıyor.

Oppo Reno, 48 MP ve 5 MP olmak üzere iki arka kameraya sahip. Hızlı şarj desteği ile kullanıcılarını memnun eden Oppo’nun Reno 10x Zoom versiyonu da verimli özelliklere sahip. Snapdragon 855 ile hizmet veren Reno 10x Zoom 48 MP, 16 MP13 MP ve 8 MP kamera özellikleri sayesinde çekim kalitesini bir üst seviyeye taşıyor.

Elimizde var olan bu teknik detaylar, yeni seri hakkında fikirler veriyor. Bir kaynağa göre yeni serinin ilk ürünü 500 dolar satış etiketine sahip olacak. Diğer kaynak ise bunun 575 dolar olacağını iddia ediyor. İddialar doğrulanacak mı henüz bilinmiyor. Zira Çinli çalışanlar planlarını koruma konusunda kararlılar.

Şu an için daha fazla bilgi mevcut değil. Önümüzdeki günlerde yeni bilgiler gelecek. Yeni Oppo Reno serisi, sonbaharda akıllı telefon piyasasının önemli bir aktörü olacak.

Cevap bırakın