Oppo Reno : Pop Up kamerası ile fark yaratıyor

0

Oppo yeni ürünü ile çok konuşulacak. Yeni amiral gemisi olan Oppo Reno , pop up şeklinde ön kamerası ile, Android tutkunlarına farklı bir deneyim sunuyor.


Ülkemizde hızlı bir giriş yapan Oppo, gösterilen ilgiden o kadar memnun kalmış ki, yeni ürünlerini bekletmeden Türkiye pazarına sokuyor. Bunlardan en güzel örnek geçtiğimiz ay yurt dışında lansmanı yapılan Oppo Reno ürünü.
Oppo’nun yeni amiral gemisi olan Oppo Reno 185 gram ağırlığı ve 9 mm kalınlığı ile çok da hafif ve ince sayılmaz. Ancak kavisli tasarımı ve mat arka yüzeyi sayesinde çoğu zaman tek elde kullanımı kolay olması kullanıcılarda kesinlikle bir rahatsızlık vermiyor. Hatta sıra dışı tasarımı ile bile fazlasıyla ilgi çekiyor.

oppo reno

Pop Up Kamera

Oppo Reno’nun ön tarafında herhangi bir tuş, çentik ve hatta ön kamera yer almıyor. Bu esasında çok önemli bir tasarım özelliği. Çünkü bu tasarım sayesinde 6.4 inç değerdeki ekran boylu boyunca uzandığını görebiliyorsunuz. Yani ekranı bölen bir ön kamera yer almıyor. Dolaysıyla tüm ön yüzeyi bir ekran ile kaplı olması önemli bir avantaj. Peki ön kamera nerede konumlandırılmış?
Oppo Reno’nun ön kamera sistemi , flaş ışıkları ve hatta mikrofon düzeneği de ekranın altında yani tepede konumlandırılmış. Ön kamerayı çalıştırdığınızda telefonun üst kısmı aktif oluyor ve gizli olan kamera yukarıya doğru çıkıyor.

6.4 inç ekran

Oppo Reno’nun  arka yüzeyi mat olduğu için kolay kolay kir ve parmak izi tutmuyor. Ayrıca dual kamera sistemi de çıkıntılı tasarlanmamış ve bu sayede dengeli bir tasarım elde edilmiş diyebiliriz. Bizim beğendiğimiz bir özellik ise ürün ile beraber gelen renk seçimi. Oppo Reno , özel seçilmiş renklerle uzaktan bile fazlasıyla ilgi çekiyor.

Benzer bir durum ekranı için de geçerli. Oppo Reno’nun 6.4 inç değerde ekranı, Amoled teknolojisini kullanıyor ve Gorilla Glass 6 korumasına sahip. Bunun anlamı. Ekranın görüntü kalitesinin çok iyi olmakla beraber hafif darbelere ve çizilmelere karşı da dayanıklı olması.
Performans
Snapdragon 710 çipsetinin yanında 256GB depolama ve 6GB RAM kapasitesi bulunan telefon, pek çok oyun ve uygulamayı rahatlıkla çalıştırabiliyor. Android 9 işletim sistemi ile donatılmış olan Reno, kendi arayüzü ile kullanıcıya oldukça akıcı bir kullanım sunuyor.

Kamera

Kamera detaylarına gelecek olursak, 48+5MP’den oluşan ana kamera sistemi, özellikle gün ışığında çok iyi sonuçlar veriyor. Gece çekimleri de pek çok orta seviye telefona kıyasla daha iyi. İster 60FPS’de 1080p, isterseniz de 4K çözünürlüğünde videolar çekmeniz mümkün. Oppo Reno’da ayrıca hızlı ve yavaş çekim seçenekleriniz de bulunuyor.
Ön kamera ise, pop-up olarak açılıyor ve iyi bir performans gösteriyor.  Düşük ışık koşulları için yumuşak ton ışığı ile başarılı fotoğraflar çekmek mümkün. Bununla birlikte ön kamerayla  hızlı çekimler de yapmak mümkün.

oppo reno

Sonuç

Peki bu pop-op kamera, devamlı açılıp kapanırken bir süre sonra gevşeyebilir, bozulabilir mi? Yetkililer, ürünün 200 bin tekrara kadar rahatlıkla çalışabileceğini söylüyor. Günde 100 kez kamerayı kullanacağınızı farz edersek, bu da yaklaşık 5 yıllık bir kullanım ömrü demek. Bu da çoğu kullanıcı için fazlasıyla yeterli.
Unutmadan hem parmak izi okuyucu sensoru hem de yüz tanıma sistemi bulunan ürün, hızlı şarj destekli 3765mAh pille geliyor ve tek şarj ile bir günlük kullanım sunuyor. Oppo Reno, ülkemizde 4999 TL fiyat etiketiyle kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken ürünlerin başında geldiğini söylemeliyiz.
Oppo ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın