OPPO Reno 7 serisi hakkında kullanıcıları üzen iddia!

0

Huawei’nin 2019 yılında Çin devletiyle doğrudan bağlantısı olduğu gerekçesiyle kara listeye alınmasının ardından Xiaomi ile birlikte elde ettiği şansları iyi değerlendiren şirketlerden biri de OPPO. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan Canalys raporuna göre yüzde 10’luk pazar payına sahip şirket, bu alanda beşinci sırada yer alıyor.

Özellikle son dönemde piyasaya sürdüğü ekran altı kamera teknolojisine sahip telefonlarıyla kullanıcıların beğenisini kazanan OPPO, diğer taraftan her yıl olduğu gibi yeni Reno serisi üzerinde çalışıyor. Ancak ortaya çıkan iddialar şirketin bu noktada kullanıcıları fazlasıyla üzecek bir karar aldığı yönünde.

OPPO Reno 7 Pro+ rafa kaldırılabilir

Hatırlanacağı üzere mayıs ayında Reno 6 serisi vitrine çıkmıştı. Güçlü özellikleriyle dikkat çeken seri, doğal olarak en güçlü modeli Reno 6 Pro+ ile daha fazla ön plana çıkmıştı. Ancak son günlerde ortaya atılan iddialara göre OPPO, önümüzdeki aylarda piyasaya sürmeye hazırlandığı Reno 7 serisinde Pro+ modeline yer vermeyecek.

Akıllı telefon sektöründe güvenilir sızıntıları ile bilinen Digital Chat Station, Reno 7 serisinde Pro+ modelinin olmayacağını, bunun yerine standart ve Pro modellerinin ekran, kamera ve işlemci performansı açısından ciddi yükseltmelerle kullanıcı karşısına çıkacağını iddia etti.

Şu an için bu durumun sadece iddiadan ibaret olduğunu belirtelim. Zira OPPO, özellikle Çin pazarında satış rakamlarında kendisini fazlasıyla memnun eden bir modeli rafa kaldırır mı açıkçası büyük bir merak konusu.

Reno 7 serisinin ne zaman tanıtılacağı konusunda da şu an için net bir bilgi yok. Ancak Reno 6 modellerini 2021’in ilk yarısında piyasaya süren şirket, bu doğrultuda Reno 7 serisini de 2022’nin ilk yarısında vitrine çıkarabilir.

 

Cevap bırakın