OPPO, ilginç ekran patenti ile gündemde

0

Geçtiğimiz günlerde ilk katlanabilir telefon modelini tanıtan OPPO, neredeyse hiç ize sahip olmayan ekran teknolojisi ile kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardı. Şirket, şimdi de arka kapakta kullanacağı ekran için aldığı patent ile gündeme geldi.

 

OPPO’dan arka kamera için ekran patenti

Xiaomi, 2021 yılının başında kamera bölgesinde yer alan ekran ile kullanıcıların karşısına çıktı. Xiaomi 11 Ultra modelinde kullanılan ekran, oldukça küçük boyutlara sahip.

Farklı bir patent başvurusu ile sızıntıya konu olan OPPO, kullanıcılara oldukça büyük bir arka ekran sunacak. 23 Aralık’ta WIPO tarafından yayınlanan patente göre, 3 farklı ekran tarzı ile akıllı telefon üretecek.

Şirketin Oppo Find X4 Pro modelinde arka ekran teknolojisini kullanacağı iddia ediliyor. Sızdırılan patent detaylarında 1 adet kamera diziliminin ortasında küçük kare bir ekran, 1 adet kamera diziliminin ortasında yuvarlak bir ekran ve 1 adet kamera diziliminin altında büyük ekran yer alıyor.

Geliştirilen Find X4 Pro’da kamera diziliminin altında konumlandırılan büyük ekranın kullanılacağı tahmin ediliyor. Oppo, en iyi modellerin yeni Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 tarafından desteklendiğini onayladı. Ayrıca yeni modellerden biri MediaTek Dimensity 9000 SoC ile donatılacak.

Cevap bırakın