OPPO genç sanatçıların hikayelerini gözler önüne serdi

0

Bizim gördüğümüz haliyle doğa, bilgisayarların gördüğü halinden nasıl farklıdır? Her şey pikselleştirilebilir mi? Uzay akmaya başladığında duygularımız nasıl değişir? OPPO’nun Renovators 2021 projesi, 12 Ağustos Uluslararası Gençlik Günü’nde gençlere olan desteğini gözler önüne serdi.

OPPO’nun Renovators projesi son üç yılda dünya çapındaki genç sanatçılardan 5.000’den fazla başvuru aldı. Projeye katılan genç sanatçılar arasında bazıları Manchester’da dijital sanat sergileri düzenleyerek kültürel mirasları öğretmek için popüler kültürden yararlandı. Bir kısmı tasarımlarını yılbaşı hediye kutularına dönüştürürken bazılarıysa tasarımlarını ticarileştirmek için yapay zeka teknolojisini kullanmayı tercih etti.

İnsanlar doğayı ve biyolojik çeşitliliği hayal etmek için birçok girişimde bulundu. Ancak bir bilgisayar için doğa nedir? OPPO Renovators projesinden genç bir sanatçı, yapay zekayı kullanarak bilgisayar perspektifinden elektronik bir ütopya üretmeye çalıştı. Sanal dünyada bilgisayar, bize doğal bir manzara göstermek için tüm canlıların özelliklerini bir araya getiren bir tasarım ürünü olarak konumlanıyor.

Her şey pikselleştirilebilir mi?

Bilgisayar oyunları oynarken tamamen piksellerden oluşan bir dünya görüyoruz. Pikseller, gerçek dünyadan oldukça uzak semboller olarak karşımıza çıkıyor. OPPO Renovators projesinden genç bir sanatçı, noktalardan, çizgilerden ve yüzeylerden daha yüksek boyutlara kadar pikselleri anlamanın şehirlerin gelişim modeline çok benzediğine inanıyor. Dijital teknolojinin sürekli gelişmesiyle birlikte şehirler ve toplum hızla dönüşüyor. Bu köklü değişimi yakalamak için genç sanatçı, piksellerin hızla geliştiği ve sonunda genişleyen modern bir şehir haline geldiği bir video çalışmasına imza attı.

Cevap bırakın